trawa w ogrodzie
Inne

Trawa do ogrodu – rodzaje mieszanek i ich dobór

Zamierzasz założyć trawnik w ogrodzie? Wybierz odpowiednią mieszankę traw, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Co oferują producenci? Sprawdź razem z nami dostępne obecnie mieszanki, aby wybrać tę najlepszą!

Mieszanki traw parkowych, dywanowych, dekoracyjnych

Tego typu mieszanki zawierają nasiona traw, które wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Razem z nim można stworzyć pięknie prezentujący się zielony kobierzec, który będzie zachwycającą ozdobą ogrodu.

Taka trawa w ogrodzie dedykowana jest głównie w miejsca słabo uczęszczane, ponieważ nie jest ona odporna na znaczne wygniatanie. Dodatkowo będzie wymagała wymagającej pielęgnacji, aby wyglądać nieskazitelnie.

Mieszanki traw sportowych, boiskowych

Tego typu mieszanki traw stoją w opozycji do parkowych, ponieważ zawierają one takie nasiona, które dają trawy o mniej atrakcyjnym wyglądzie, ale za to bardzo odporne na ugniatanie.

Oczywiście, właściwie pielęgnowana trawa z tego typu mieszanki także może prezentować się efektownie, dlatego warto pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma właściwe przygotowanie podłoża i pielęgnowanie trawy – jej nawożenie, podlewanie, werytkualcja.

Mieszanki traw uniwersalne

Tego typu trawa w ogrodzie jest pośrednim rozwiązaniem pomiędzy trawami dekoracyjnymi oraz trawami sportowymi. Pozwala na uzyskanie trawnika o atrakcyjnym wyglądzie, który będzie gęsty i soczyście zielony, ale jednocześnie nie jest także tak delikatny.

Mieszanki traw uniwersalnych zaliczają się do kategorii najczęściej wybieranych mieszanek, ponieważ cechują się wszechstronnymi właściwościami.

Mieszanki traw na tereny zacienione

Często zdarza się, że trawa w ogrodzie nie chce rosnąć w cieniu. Właśnie dlatego warto wybrać wtedy taką mieszankę, która zawiera nasiona traw dedykowane do tak wymagającego stanowiska.

Mieszanki traw do cienia nie wymagają aż tak dużej ilości słońca, aby uzyskać właściwy wzrost, ale warto pamiętać, że mogą one wymagać dodatkowego nawożenia, aby mogły dać atrakcyjnie wyglądający kobierzec.

Mieszanki traw na tereny piaszczyste, suche

Gdy wokół domu ziemia jest sucha, piaszczysta, nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z trawnika. W takim przypadku rozwiązaniem będzie wybranie mieszanki dedykowanej na takie właśnie tereny.

Mieszanki traw na tereny piaszczyste, suche zawierają gatunki, które dobrze radzą sobie nawet w wymagających warunkach glebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *