Ludzie

Roksana Węgiel – biografia i albumy

Roxie Węgiel, czyli Roksana Węgiel jest jedną z najpopularniejszych młodych polskich wokalistek popowych. Zobacz jej życiorys oraz najważniejsze albumy!

Roksana Węgiel – biografia

Roksana Węgiel to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia.

Urodziła się 11 stycznia 2005 roku w miejscowości Jasło. Ma również dwóch młodszych braci. Jej rodzice to Edyta Węgiel, która pracuje jako kosmetyczka, a także Rafał Węgiel, który pracuje jako przedstawiciel handlowy.

Roksana chodziła do szkoły podstawowej w Jaśle, a także do szkoły muzycznej, gdzie grała na fortepianie. Również uczęszczała od 8. roku życia na lekcje śpiewu, dzięki czemu uzyskała przygotowanie do swojej dalszej kariery artystycznej.

Kariera muzyczna Roksany Węgiel

Jej kariera muzyczna rozwijała się już od najmłodszych lat, między innymi uczestniczyła ona w zajęciach scholi dziecięcej, grała w teledyskach, a także w programach telewizyjnych.

Zdobyła popularność w 2017 roku, kiedy to zwyciężyła w pierwszej edycji polskiej wersji programu „The Voice Kids”. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 był kolejnym ważnym wydarzeniem w jej muzycznej karierze – wzięła on udział w finale tego konkursu i stała się jego zwyciężczynią.

Po swoim zwycięstwie Węgiel podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną i rozpoczęła swoją solową karierę. Jej pierwszy singiel „Anyone I Want to Be” stał się hitem w Polsce, a jej debiutancki album „Roksana Węgiel” zdobył status złotej płyty, a następnie platynowej płyty.

Albumy Roksany Węgiel

Roksana Węgiel nagrała dotychczas jeden album studyjny w 2019 roku, który zatytułowany jest „Roksana Węgiel”.

Węgiel ma też kilka singli, teledysków, nagrania z innymi artystami, które wydała w swojej karierze. Wydała ona między innymi single „Zatrzymać chwilę” razem z Edytą Górniak, „Święta to czas niespodzianek” razem z Zuzanną Jabłońską oraz 4Dreamers.

Najpopularniejsze utwory Roksany Węgiel

Roksana Węgiel nagrała wiele popularnych utworów w swojej karierze muzycznej. Jednym z największych hitów artystki jest „Anyone I Want to Be” – pierwszy singiel, który stał się hitem po jej zwycięstwie w programie „The Voice Kids”.

11 stycznia 2023 roku wydała ona kolejny singiel zatytułowany „Ciche szepty”, który ma być zapowiedzią jej nowego albumu.

Roksana Węgiel jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia i z pewnością przed nią jeszcze wiele lat udanej kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *