Dbasz o swoją kobiecość? Pamiętasz o swoim zdrowiu?

Kobieta XXI w. to kobieta przedsiębiorcza, świadoma, bizneswomen, która wie jak zadbać o swój portfel. Dzisiejsza kobieta to kobieta dbająca o siebie, swoją urodę, ale i o swój wizerunek. Warto zadać sobie pytanie: Czy dzisiejsza kobieta to kobieta świadomie dbająca o swoje zdrowie?

Mogę śmiało powiedzieć, że tak. Zobacz, dlaczego tak uważam.

Wielofunkcyjność kobiet w cenie

Kobiety od wielu lat są wielofunkcyjne jak Termomix. Rodzą i wychowują dzieci, pracują zawodowo, rozwijają swoje kompetencje, udzielają się społecznie, a przy tym są wsparciem dla mężczyzny. Kobiety nie mają przez to łatwego życia, bo przecież skoro pokazały, że potrafią ogarnąć wszystko, to dla społeczeństwa oznacza, że tak ma być. Czasem nie mogą być po prostu bezbronnymi kobietami, bo im już nie wypada.

Pozwoliłyśmy i wyręczyłyśmy mężczyzn w wielu kwestiach. Pozwoliło to nam kobietom, na samodzielne życie jednak jest to życie z wielkim obciążeniem emocjonalnym.  Nie dziwi fakt, że tak wiele kobiet w dzisiejszych czasach jest po rozwodzie bądź są singielkami. Kobiety po prostu potrafią zadbać o siebie i swoich najbliższych.

Nie zrozum mnie źle, mężczyźni są potrzebni do życia, jak tlen. Jednak ten tekst nie jest o mężczyznach.

Kampania społeczna „Zdrowie na Szpilkach”

Spójrzcie tylko na aktualnie prowadzoną kampanię społeczna. Słowa opisujące kampanie jakby te same co napisane wyżej przeze mnie, może to świadczyć tylko o tym, że jestem jednak dobrym obserwatorem. Statystyki są zatrważające, my kobiety jesteśmy po prostu przemęczone.

„Aż 74 proc. Polek odczuwa silny stres przynajmniej raz w tygodniu, a przeszło co piąta walczy z nim codziennie, co negatywnie wpływa na ogólną kondycję kobiet. Z myślą o nich G-Pharma Consulting przygotowała kampanię społeczną „Zdrowie na Szpilkach”. Ambasadorkami projektu są: Paulina Młynarska, Beata Sadowska, Patrycja Markowska oraz Paulina Koziejowska.” link do akcji na FB
 

Profilaktyka zdrowotna to podstawa

I nie jest to tylko slogan reklamowy. Drogie Panie, gdy nie będziemy miały zdrowia, nie będziemy cieszyć się z naszych sukcesów. Czy naszym celem jest wykończyć się psychicznie i fizycznie tak by inni byli zadowoleni z wyników. Prowadzimy swoje działalności, pracujemy na etacie, ale ciężko nam iść zalecane przez lekarza L4. No bo jak?! Mam nie iść do pracy? A co na to szef? Nikt nie dopilnuje interesu tak jak Ja? A co z premią jak będę na L4?

Takie i inne pytania pojawiają się w głowie, gdy przychodzi co do czego. Ale czy tak powinno być?

Odpowiedź jest prosta: NIE

Kobiety musimy dbać o swoje zdrowie!!!. Dziwnym trafem piszę to ja, która sama ma takie pytania w głowie jak te przytoczone powyżej, gdy usłyszy od lekarza magiczne L4,

Znalazłam jednak sposób, by pogodzić aktywność zawodową z profilaktyką zdrowotna. Znalazłam rozwiązanie a właściwie Antidotum i to z Plusem.

Zawsze , gdy planowałam wizytę u lekarza na NFZ, musiałam się dostosowywać do terminów, odległych terminów. Czekało mnie wtedy branie urlopu tylko po to, by poczekać w kolejce do specjalisty, na wizytę która zazwyczaj trwała 5-10 min. Tak, marnowałam cały dzień urlopu dla krótkiej wizyty u lekarza.

Na szczęście od Nowego Roku nie będę już musiała marnować cennych dni  z urlopu, na który każdy czeka z utęsknieniem. Wystarczyło zainteresować się tematem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, by oszczędzić sobie czasu i zaoszczędzić pieniądze.

Oszczędność dzięki prywatnym wizytom u lekarza?!

Tak, to możliwe. Zastanów się przez chwilę?

Gdy masz potrzebę, korzystasz z prywatnych konsultacji specjalistów? Zapewne tak, mnie też tak się zdarzało.

Dla swojego zdrowia, czy dla zdrowia dziecka, jesteś w stanie poświęcić całą pensję lub nawet wziąć kredyt, by móc leczyć najbliższych. Możesz wydać średnio 300 zł na kwartał na prywatne wizyty, a raczej na jedną wizytę wraz z badaniami diagnostycznymi. Możesz i zrobisz to, gdy jest taka potrzeba.

Pomyśl teraz, że możesz zapłacić mniej i mieć nieograniczoną liczbę konsultacji u lekarzy specjalistów za kwotę ok 100 zł miesięcznie, w tej kwocie masz również bezpłatnie badania jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny . Oczywiście nie zapominając o podstawowych badaniach krwi, moczu po hormony płciowe czy mammografie.

Prawda, że wygląda to ciekawie. A gdy dodam, że korzystając z indywidualnego ubezpieczenia , możesz korzystać do woli z konsultacji w placówkach medycznych w różnych sieciach w całej Polsce. Zachęcająco brzmi?!

Dla mnie tak i jak już mogę powiedzieć, że jestem kobietą świadomie dbająca o swoje zdrowie, bo mam prywatne ubezpieczenie zdrowotne i korzystam z możliwości umawiania się na prywatne wizyty lekarskiej, nie płacąc za nie nic więcej niż standardowa opłata abonamentowa.

Szczerze przyznam, że mogę korzystać z konsultacji u internisty, lekarza rodzinnego, chirurga ogólnego,dermatologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, okulisty oraz ortopedy. Mogę również wykonać szereg badań diagnostycznych.

Nie pozwól, by życie pisała złe scenariusze, bądź Panią swojego losu

 

Zdrowie to także suplementacja a o tym napisze już wkrótce.

Obserwujcie bo będzie się działo na blogu www.live4live.pl

Nowy Rok nowe postanowienia i nowa odsłona bloga.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *