Wreszcie na swoim! Serwer, domena, blog czyli moje miejsce w sieci i świecie.

Minął kolejny, już 4 rok mojej działalności w  blogosferze, a ja dopiero teraz dojrzałam do działania w sieci mając wykupiony serwer , by tworzyć blog na domenie live4live.pl. Duma mnie rozpiera, ponieważ mimo wielu problemów dałam radę i mogę pisać ten post już na innych zasadach.

Blog to moje miejsce w sieci, gdzie mogę zbierać wspomnienia, swoje pasje i rozterki. Pokazuję tu również piękne miejsca w mojej najbliższej okolicy. Chcę dzielić się z Tobą tym co ja znalazłam i pokochałam w Kielcach, które od ponad 4 lat są moim miejsce na świecie.

O Kielcach pisałam już wielokrotnie. Jest to miasto, które podczas pisania pracy magisterskiej doprowadzało mnie do szału. Dlaczego?! Dlatego, że ambitnie podeszłam do tematu i zbadałam miasto Kielce, pod względem wszystkich niezbędnych czynników. Celem było przedstawienie strategicznych kierunków kształtowania miasta jako potencjalnej metropolii. Oj ile ja czasu spędziłam, analizując roczniki statystyczne, ile godzin spędziłam przy opracowywaniu rycin by przedstawić wyniki analiz. Praca przygotowana w 2010r. teraz daje mi o wiele więcej satysfakcji i przynosi pierwsze pozytywne efekty.

Przeczytajcie tylko przedmiot i cel pracy 🙂

„Metropolizacja Kielc stanowi zainteresowanie władz samorządowych na różnych szczeblach, a szczególnie miast i gmin powiatu kieleckiego, stolicy województwa – Kielc oraz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, do którego należy opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego obszaru metropolitalnego, jako części składowej planu zagospodarowania przestrzennego województwa. Zachodzi, zatem potrzeba dokonania analizy Kielc jako potencjalnej metropolii w świetle uwarunkowań rozwojowych. Status miasta jako metropolii krajowej mógłby, zapewnić odpowiedni poziom konkurencyjności wobec innych polskich metropolii i stać się rzeczywistym impulsem włączenia stolicy województwa do europejskiej sieci miast (Eurocities). (…) W świetle przedstawionych przesłanek przedmiotem pracy jest analiza potencjału demograficznego oraz społeczno-gospodarczego miasta oraz wyznaczenie zasięgu oddziaływania Kielc na otaczający go obszar, analiza stopnia rozwoju gmin sąsiadujących z miastem rdzeniowym oraz próba wyróżnienia kierunków rozwoju i wzrostu potencjalnej metropolii. ”

Tak, tak to moje słowa, przedstawione w pracy magisterskiej liczącej aż  169 stron, obronionej na 5. Zainteresowanym mogę przesłać pracę na maila. Zostawcie tylko info w komentarzu.

Serwer, domena, blog

Wracając do tematu bycia na swoim. Muszę przyznać, że żałuje, że nie zrobiłam tego wcześniej. Jest jednak powód mojego ociągania się. Myślę, że nie jeden twórca internetowy miał ten sam problem. Początki tworzenia bloga, zazwyczaj są spontaniczne i nie przemyślane. Zazwyczaj rozpoczynamy od pisania na platformach blogowych jak wordpress.com czy blogspot, więc nie musimy za nic płacić. A jak dobrze wiemy, to co jest bezpłatne nie jest do końca przez nas doceniane i szanowane.

Moje początki blogowania były formą pamiętnika z wyczynów mojej małej księżniczki Natalki. Dzięki wrzucaniu do sieci treści i zdjęć, mogę zawsze mieć przy sobie zdjęcia sprzed lat i wspominać nasze wycieczki i przeżycia.

Z czasem jednak, tworzenie bloga opartego tylko o bycie mamą, zaczęło mi ciążyć. Dlaczego? Dlatego, że widząc w którym kierunku idzie blogosfera parentingowa, postanowiłam nie opierać mojego istnienia w sieci jedynie przez pryzmat bycia mama. Za parę lat, gdy dziecko będzie dorosłe, chcę mieć inne tematy do poruszania i inne możliwości rozwoju.

Życie pisze różne scenariusze i ja o tym bardzo dobrze wiem. Co chwila doświadczam czegoś, czego nie koniecznie chciałabym przeżywać. Sprawy związane z rozwodem, zmianą pracy czy miejsca zamieszkania, spowodowały, że coraz częściej na blogu pojawiały się treści związane z trudnym życiem kobiety. Kobiety, która bierze sprawy w swoje ręce i nie czeka na to co się przydarzy. Taka już jestem, czy to ktoś akceptuje czy nie. To mi, ma być dobrze z samą sobą, by moi bliscy byli szczęśliwi.

Dlatego też blog www.live4live.pl stał się raczej blogiem lifestylowym. Zmiany jakie nastąpiły w moim życiu, jak również nowe pasje jak organizowanie eventów, marketing i social media, spowodowały że nie chcę być postrzegana jako parenting. Od kiedy każdy mój dzień jest kreatywnie planowany, wiem że mogę więcej z siebie dać i więcej zrobić dla innych. Moje życiowe decyzje są przemyślane i spowodowane konkretnymi czynnikami.

Już nigdy nie będę korporacyjną mamą i nie boję się odejść. 

Nowe kategorie na blogu – wreszcie na swoim

Na blogu w kategorii kobieta, będą pojawiały się treści motywujące do przeżywania życia. Rozterki kobiety/matki, ale i wszystko to co pozwala na dbanie o swoją kobiecość, tj strefa beauty, moda, zdrowie.

W kategorii dziecko, znajdziesz u mnie wszystko to co z dzieckiem związane, a więc organizacja urodzin, dziecięca moda, przegląd zabawek oraz miejsca gdzie z dzieckiem spędzisz aktywnie czas.

Kategoria Świętokrzyskie czaruje zawiera wszystko to co kocham w woj. świętokrzyskim, czyli miejsca, ludzie i eventy związane z Kielcami i regionem.  W tej kategorii będę również polecać miejsca, gdzie każdy miło spędzi czas. Nie zabraknie w tym miejscu również interesujących lokalnych produktów, o którym powinien usłyszeć świat.

Eventy czyli jak sama nazwa wskazuje, będą pojawiały się treści związane z organizacją i promocją eventów w social mediach, będą pojawiały się recenzje imprez, w których będę miała okazję uczestniczyć. Będzie tu przegląd eventów blogowych, ale nie tylko.

Podróże małe i duże czyli nasza eksploracja świata- oczami mamy i córki.

Kategoria testowanie to nic innego jak przegląd produktów i usług, które mam okazję testować na własną rękę lub przy współpracy z partnerem wpisu.

Ostatnia kategoria na blogu czyli Inne. Znajdzie się tu wszystko to czego w innych kategoriach nie udało by się zmieścić.

Drogi czytelniku rozgość się u mnie, a ja przygotuję ci dobrą kawę, przy której będziemy mogły plotkować całymi dniami.

 

Będzie mi miło gdy polubisz mnie na  images (2) bądź

zaobserwujesz mój profil na   images (1)

2 thoughts on “Wreszcie na swoim! Serwer, domena, blog czyli moje miejsce w sieci i świecie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *