Warsztaty mamy z MMed – fizjoterapeuta, psycholog i ratownik medyczny edukują!

W życiu kobiety-matki najważniejsze są dzieci. Chuchamy i dmuchamy, by były zdrowe i szczęśliwe. Dwoimy się i troimy, by zapewnić dobrą opiekę, wykształcenie i należyte atrakcje. Jednak czy my, kobiety-mamy, dbamy w odpowiedni sposób o siebie? Czy pilnujemy, by po porodzie zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne? Coś mi się wydaje, że nie zawsze. Dlatego tak bardzo mnie cieszy, że w Kielcach jest kobieta, która pomaga innym kobietom. Poprzez swoje Warsztaty MMED Ania Majcher Stawiarz pomaga i edukuje. Zobacz, jak ona to robi.

MMed, co to właściwie jest?

Ania Majcher z MMed z zawodu jest fizjoterapeutą, ale szczególnie ukochała sobie dziedzinę, jaką jest uroginekologia. Na blogu FitMatkaGagatka i grupie na FB Ania opisuje różne problemy kobiece, głównie okołoporodowe.

MMed to miejsce, gdzie profesjonalni fizjoterapeuci pomagają w różnych dolegliwościach.

  • Gdy męczy Cię ból niewiadomego pochodzenia?
  • Gdy boli Cię często głowa, a nie masz pojęcia od czego?
  • Nie chcesz już stosować tabletek przeciwbólowych?
  • Chcesz po prostu zdrowo i komfortowo żyć?

Zgłoś się do MMed po pomoc.

 Rehabilitacja blizny po cesarskim cięciu

To pierwszy temat warsztatów, w którym Ania Majcher poruszyła temat pracy z blizną po cesarskim cięciu. Sama muszę przyznać, że Natalia urodziła się przez CC. Nie było to moje widzimisię, a zalecenie lekarza. Mogę przyznać, że przed „porodem”, jak i po nie czytałam zbyt wiele na ten temat, ponieważ zakładałam naturalne zakończenie ciąży. Jednak życie pisze różne scenariusze. Mając bliznę po CC nigdy nie zastanawiałam się, czy dobrze się zagoiło, czy mam jakieś powikłania po „operacji”. Dopiero na warsztatach zdałam sobie sprawę, jakie mam szczęście, że nie miałam żadnych problemów z dojściem do siebie po CC. Do MMed codziennie zgłaszają się kobiety, które mają problem z blizną i ogólnie kobiece dolegliwości poporodowe. Cieszy mnie, jako kobietę, że w razie problemów jest miejsce, gdzie można się zgłosić po pomoc.

mmed

med

mmed

mmed

O emocjach słów kilka

O tym, że emocje odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdej z nas, nie trzeba nikogo przekonywać. Na warsztatach MMed poznałam Panią psycholog z Centrum EmpatiaMarta Szydłowska-Pierzak to psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny i terapeuta eeg-biofeedback. Kobieta pełna pasji i ciepła, która pomoże zarówno dorosłemu, jak i dziecku.

Sama będąc po rozwodzie, wiem, jak ważna jest pomoc psychologa dziecięcego. Jak już wiesz, rozwód dla mnie to najwspanialsza decyzja. Jednak jest jeszcze dziecko, które niekoniecznie wszystko rozumie. Dlatego korzystam z porad psychologa dziecięcego i wiem, jak pomaga to Natalii zrozumieć otaczającą ją rzeczywistość.

Marta Szydłowska-Pierzak

 

Reanimacja dzieci i niemowląt

Trzecim prelegentem był ratownik medyczny Grzegorz Majka, który w ciekawy sposób opowiedział (w skrócie), jak należy zachowywać się w różnych wypadkach. My rodzice często działamy intuicyjnie i zrobimy wszystko, by naszemu dziecku nie działa się krzywda. Jednak czasem lepiej mieć wiedzę teoretyczną w głowie, by przez przypadek nie zrobić dziecku krzywdy. Grzegorz zaprezentował, jak należy zachowywać się, gdy dziecko zakrztusi się czy zadławi.

I teraz mała dygresja. Dobrze, że ja mam poradnik pierwszej pomocy z Nationale Nederlanden (tak, jestem Przedstawicielem Ubezpieczeniowo-Finansowym NN). Nie ukrywam, że jest on zawsze ze mną w samochodzie. Nigdy nie wiemy, co nas spotka, a w sytuacji kryzysowej dobrze jest mieć wskazówki pod ręką.

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Partnerzy warsztatów

PARTNERZY I SPONSORZY NAGRÓD: Sylveco – naturalne kosmetykiNiepubliczny Żłobek i Przedszkole MaluchowoSkarb MatkiFabryka Różności „Rabarbar”Canpol babies. Udany początek macierzyństwaPupsik – Sklep dla całej rodzinyTiande Kielceprzytulanka.plPozdrowienia BistroKamillamalujeKlub Karate Kyokushin ” Chikara „Minime.plHandiCraftKarolina Padjas Fotografia.

live4live.pl

Natalia pokochała poduszkę (co prawda do karmienia) od pierwszej chwili. Przytulanka.pl dziękujemy. 🙂

Natalia przytulanka.pl

Po warsztatach trzeba się rozruszać. 🙂 Ogród energetyczny przy ul. Olszewskiego w Kielcach. Musisz się tam wybrać!

Ogród Energetyczny Kielce

Ogród Energetyczny Kielce

Ogród Energetyczny Kielce

Jeszcze raz dziękuję Ani Majcher za zaproszenie na warsztaty. Był to bardzo miło spędzony czas, dlatego też polecam każdej kobiecie udział w nich. Dobra robota MMed!

 

Polecam wpisy:

Gdzie w Kielcach dziecko się nie nudzi

Krótka wycieczka do Kielc – czyli co warto zobaczyć?!

Skwer Szarych Szeregów w Kielcach idealny dla dzieci

4 thoughts on “Warsztaty mamy z MMed – fizjoterapeuta, psycholog i ratownik medyczny edukują!”

  1. Wiedza w przypadku pierwszej pomocy to podstawa! Rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie zachowanie jest prawidłowe przy jej udzielaniu i zupełnym przypadkiem mogą zrobić dziecku krzywdę mimo naprawdę szczerych chęci pomocy. Uważam, że takie warsztaty czy kursy powinny być obowiązkowe dla wszystkich rodziców.

    Jeśli chodzi o tematykę okołoporodową, to dobrze wiedzieć, że jest w Kielcach miejsce i osoba, do której możemy się zwrócić z problemami. To naprawdę ważne. 🙂

    1. Pani Agnieszko zapraszamy na kolejne warsztaty! Z tematów rodzicielskich przechodzimy na tematy sportowe. Już 12 maja przygotowujemy się do poprawnego uprawiania sportu. Kolejne edukacyjne warsztaty dla rodziców prawdopodobnie w czerwcu. Nasze warsztaty wyróżniają się tym, że tematy nie są sponsorowane i firmy, które pojawiają się na naszych wydarzeniach, nie mają wpływu na treść i przekaz. Wszystkie informacje można znaleźć na fp MMed Majcher & Smardzewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *