Sześciolatki na Uniwersytet

Tyle się słyszy o młodych-zdolnych, którzy podbijają świat. Nie dziwi nas już istnienie w świecie nauki uczniów podstawówki czy gimnazjum. Dlatego też powstają coraz to ciekawsze inicjatywy jak np. Uniwersytet Odkrywczego Sześciolatka, które pozwalają dzieciakom poznawać ten ciekawy, a zarazem trudny świat. Świat, w którym mimo wszystko dzieciaczki się odnajdują.

Cieszę się niezmiernie, że na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach dzieciaki mogą się rozwijać i poznawać naukę przez zabawę. Cieszę się tym bardziej, że my a raczej Natalka ma okazje w nim uczestniczyć. Tak tak Natalka w wielu 6 lat jest już studentką 🙂

20170225_104852-001.jpg

20170225_104926~2.jpg

20170225_095351.jpg

W ramach Uniwersytetu Odkrywczego Sześciolatka dzieciaki uczestniczą w wykładach prowadzonych przez wykładowców z UJK ( m.in. „Medialne wykopaliska…” ; „Wszystko płynie w nas i obok nas” ; „Pstryczek elektryczek, czyli jak ujarzmić coś, czego nie widać… „; „Kreowanie wirtualnych światów 3D”; „Naukowiec w krainie niskich temperatur”) oraz różnorodnych modułach do którego zakwalifikowali się podczas rekrutacji:

Moduły zajęć warsztatowych:

  1. Mały odkrywca i natura
  1. Mały odkrywca i zagadki (nie)zwykłego świata wokół nas 
  1. Mały odkrywca i komunikacja 
  1. Moduł: Młody odkrywca i sztuka (kreacja) 
  1. Moduł: Młody odkrywca i ruch 

Natalka wstępnie uczestniczyła w module ” Mały odkrywca i zagadki…” jednak w tym momencie jest już studentką „kursu” Mały odkrywca i komunikacja”. Zmiana nastąpiła z przyczyn osobistych, mały student po pierwszych zajęcia stwierdził, że nie ważne że zajęcia są ciekawe (poznała m.in. skalę PH i skalę hałasu w decybelach) , najważniejsze jest to z kim spędza się czas na zajęciach. I tak oto mały student przeniósł się do grupy w której brała udział jej przyjaciółka z przedszkola Nadia a opiekę dydaktyczną sprawuje Natalki wychowawczyni pani Paulinka. No cóż są w życiu priorytety.

Mały odkrywca i zagadki (nie)zwykłego świata wokół nas 

ujk

ujk1

ujk2

Mały odkrywca i komunikacja 

„Attracts or doesn’t attract?” (Przyciąga czy nie przyciąga?)

Zajęcia, w których Natalia bierze udział są głównie w języku angielskim. Na szczęście dzieciaki już od najmłodszych lat uczą się tego języka. W dzisiejszych czasach w przedszkolach a czasem nawet żłobkach standardem jest wprowadzenie nauki języka angielskiego. Dzieciaki uczą się poprzez zabawę, dzięki czemu najprostsze słówka nie stanowią dla nich problemu. Zobaczcie jak wyglądały pierwsze zajęcia z cyklu Uniwersytety Odkrywczego Sześciolatka ( Natalki tam jeszcze nie było)

Kolejne zajęcia  „Same or different?” (Takie same czy inne?) już z udziałem Natalki

https://www.facebook.com/479412112220589/videos/703241889837609/

 

Czy trzeba pisać o zaletach uczestnictwa w Odkrywczym Uniwersytecie?!

Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę, że jest to świetne przygotowanie do szkoły. Rozbudzenie w dzieciach chęci uczenia się jest nieocenione. Żadne z dzieci nie chodzi tam na siłę, nie są to ambicje rodziców, a tylko i wyłącznie ciekawie spędzony czas. Wśród tylu pokus jak np. komputery, tablety czy telewizja dzieci mają szansę poznawać świat , rozwijać się oraz uczyć się przebywać w zupełnie innym otoczeniu niż bezpieczny dom, znane już przedszkole. Niebawem dzieciaki pójdą do szkoły więc jest to taki „obóz poznawczy”, czas w którym dzieci uczą się słuchać nauczyciela oraz przestrzegać zasad panujących na lekcjach. Od nas rodziców jest wymagane jedynie przyprowadzenie dziecka na zajęcia i późniejsze odebranie.

Więcej relacji z zajęć można znaleźć na stronie kliknij link 

Zapraszam do obserwowania Nas na FB oraz na Instagramie 

A jakie Ty masz pomysły na naukę dziecka języka angielskiego?!

Czy w Twoim mieście też są Uniwersytety Dziecięce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *