To nie tylko NASZ problem… ParentON od GardenPharm

Już czas by spełnić swoją rolę?! Rodzina dopytuje, znajomi licytują się kiedy „to” się wydarzy, a TY milczysz mimo, że wewnętrznie krzyczysz… dajcie mi spokój!!! … to moje życie!!! … a właściwie brak tego nowego życia…

Piętno dnia codziennego

Kobiety piętnowane są każdego dnia pytaniami o to „kiedy kolejne”, „dlaczego tylko jedno”, przecież „skoro jest chłopczyk musi być i dziewczynka”, „masz dwie córeczki próbuj a będzie i upragniony synuś”. Są też pytania najgorsze jakie tylko można zadać kobiecie, młodemu małżeństwo czy parze  z długoletnim stażem „kiedy w końcu będzie potomstwo?”. Każdego dnia ktoś (politycy, księża, starsze życzliwe sąsiadki) wtrącają się w nasze życie i próbują powiedzieć nam , a raczej nakazać nam jak mamy żyć. A przecież każdy z nas ma takie samo prawo do decydowania o swoim życiu.

parenton ikona wpisu

Każdego dnia na świecie zdarzają się tragedie, te na skalę światową, krajową czy te na skalę mikro w gospodarstwie domowym. Tragedie, które wydają się nieprawdopodobnie, tragedie jakim jest niepłodność. Nieprawdopodobne bo wydawało by się niespotykane. A jednak.

Niepłodności nie widać

Zazwyczaj zwracamy uwagę i interesujemy się tymi dobrymi chwilami jak ślub, ciąża, narodziny dziecka, nie zwracamy jednak uwagi, a raczej nie wiemy jak się odnieść do problemu jakim jest brak potomstwa.

Zgłębiając temat niepłodności zwróciłam uwagę na brak edukacji w tym temacie. W sieci oczywiście można znaleźć artykuły na ten temat, jednak mam wrażenie że są one powielane i nie wnoszą nic nowego do tematu. W ostatnim czasie często jednak trafiam na profile Facebook`owe o tematyce niepłodności jak np Niepłodności NIe Widac.

projekt blogerski

http://www.socjopatka.pl/blogerzy-vs-nieplodnosc/

Ukrywać problem przed światem?!

Zwykle problem niepłodność jest ukrywany przed światem, a szkoda bo może dzięki edukowaniu kobiet i mężczyzn już od najmłodszych lat wiele par nie musiało by się borykać z tym problemem. Moim zdaniem i tak kobiety w tym temacie są w lepszej sytuacji, ponieważ:

 • regularnie bądź mniej ale się badamy u ginekologa
 • jak coś boli bądź dziwnego się z Nami dzieje nie czekamy aż przejdzie ale idziemy do specjalisty
 • wiemy jak antykoncepcja hormonalna wpływa na nasz organizm
 • chcąc mieć potomstwo zmieniamy styl życia i dbamy o swoje zdrowie

A mężczyźni:

 • zadając pytanie mężczyźnie do jakiego lekarza powinien się zgłosić mając problem z penisem? odpowie że nie wie
 • czy wiedzą jak obcisła bielizna wpływa na „produktywność”
 • czy wiedzą że oni też mogą mieć problem z płodnością
 • czy wiedzą że dieta i styl życia wpływa na jakość nasienia
 • starając się o potomstwo, w pierwszej kolejności obwiniają partnerkę za to. że się nie udało

Dlatego Panowie szybciutko nadrabiać zaległości, jest jeszcze szansa żeby zadbać o swoje (nie będę owijać w bawełnę) plemniki.

Edukacja seksualna

Edukacja seksualnaPamiętam program o edukacji seksualnej prowadzony wśród młodzieży z Wielkiej Brytanii. Reporterka otwierała oczy młodym ludziom na temat seksu i pomagała im znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Wielokrotnie udowadniała niewiedzę i weryfikowała stereotypowe poglądy. To był naprawdę ciekawy program.

Niepłodnym może być każdy. Ktoś, kogo codziennie spotykacie w pracy, sąsiad z trzeciego piętra albo kierowca autobusu. W tłumie wszyscy jesteśmy w jakiejś mierze anonimowi. Niepłodności nie widać – ona jest anonimowa. Polska to nie jest kraj dla takich ludzi.Polska to nie jest kraj dla dzieci z in vitro…
(źródło: http://nieplodnirazem.pl)
parenton.jpg

Parenton zawiera składniki, które mają pozytywny wpływ na poziom męskiej płodności i funkcje rozrodcze.

 • Szparag goroniasty korzystnie wpływa na męską potencję i płodność. Maca pozwala zachować naturalną aktywność seksualną.
 • Traganek błoniasty stymuluje ruchliwość plemników.
 • Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i funkcji rozrodczych.
 • Kadzidłowiec ma pozytywny wpływ na męskie zdrowie seksualne.
 • Szafran uprawny podnosi libido, wzmacnia erekcję i przyczynia się do zwiększenia produkcji spermy.
 • Selen przyczynia się do właściwego przebiegu spermatogenezy.

Parenton to preparat dla mężczyzn, którzy pragną zadbać o jakość nasienia, wzmocnić płodność i utrzymać funkcje rozrodcze na prawidłowym poziomie.

parenton skład.jpg

GardenPharm wierzy w działanie prozdrowotne składników, które swoje źródło mają w naturze. Przemierzamy najdalsze, najbardziej egzotyczne zakątki świata i wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania – aby wydobyć z natury składniki, które pomogą wesprzeć zdrowie i kondycję człowieka.

Wpis powstał dzięki współpracy z firmą Garden Pharm

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *