zimowe atrakcje

Gdzie w Kielcach miło spędzisz czas z całą rodziną?

Zobacz zimowe atrakcje w Kielcach.

Grudzień to czas spędzany w rodzinnym gronie i nie chodzi tylko o Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Mam wrażenie, że ten miesiąc sprzyja integracji na wielu polach. Wystarczy się rozejrzeć, a zobaczysz że grudzień to miesiąc z kumulacją spotkań towarzyskich. Dziś pomogę ci z wyborem miejsca na taką okoliczność. Postaram się zebrać w tym poście większość dostępnych w Kielcach atrakcji dla rodziny i przyjaciół, oczywiście w iście zimowym klimacie.

Lodowisko

1.Lodowisko Stadion

W Kielcach mamy możliwość spędzić aktywnie czas na 3 lodowiskach. Każde ma w sobie swój urok i inną okoliczność przyrody. Pierwsze z nich to Lodowisko Stadion (link), które jest jedną z atrakcji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Stadion. Z tego co kojarzę na lodowisku można spotkać instruktora, który pomoże postawić pierwsze kroki na lodzie. W razie „W” są też pingwinki do pomocy 🙂

2. Lodowisko Telegraf

Kolejne lodowisko znajdziemy pod Telegrafem tj. Lodowisko Telegraf (link). 20 grudnia odbędzie się tu warsztat Jestem bezpieczny na stoku – warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zapowiada się ciekawe wydarzenie. Co ważne warsztat jest bezpłatny ( więcej inf – kliknij TU)

3. Lodowisko MOSiR

Standardowo otwarte jest również Lodowisko MOSiR przy ul. Szczecińskiej w Kielcach. Szczerze jeszcze nie miałam okazji tu być. Może podzielisz się opinią na temat tego miejsca?

Nasze kieleckie lodowiska może nie mają klimatu tego iście amerykańskiego, tzn. nie ma obok wielkich choinek i mnóstwa światełek, jednak same w sobie mają swój urok. Najważniejsze by cieszyć się z jazdy na łyżwach jak dziecko i nie przejmować się innymi.

Osobiście uwielbiam jazdę na łyżwach.

Ciekawostka z życia: Wiesz, że pierwsze kroki na łyżwach stawiałam na zamarzniętym stawie. A ty gdzie się nauczyłaś? Śmiało pisz w komentarzu.

lodowiska w Kielcach

Stoki narciarskie

Mieszkańcy Kielc mają ten przywilej, że mieszkają w górach. Co z tego że nie za wysokich 🙂 W samym mieście jak i w najbliższej okolicy możemy skorzystać z dość bogatej oferty stoków narciarskich.

1. Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Stadion

Dziś wspomnę jednak o możliwości jazdy na nartach w samym mieście. Niezapomnianą dla mnie atrakcja były nocne zjazdy z pięknym widokiem na panoramę Kielc. Taką atrakcję przygotowano w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Stadion (link) . Jest to świetne miejsce dla małych i dużych amatorów sportów zimowych. Można tu spędzić długie godziny jeżdżąc na nartach, snowboardzie czy sankach. Stok jest odpowiedni dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników śnieżnych zjazdów.

Adres: aleja Na Stadion 365, Kielce

2. Stok Telegraf

Kolejnym stokiem jest Telegraf, który jest dla mnie jeszcze nieosiągalny. Nie chce ryzykować, jednak z całego serca polecam to miejsce na zimowe spędzanie czasu z rodziną.

Już 20. 12 można spróbować zimowego szaleństwa wraz z wykładem na temat bezpieczeństwa na stoku.

Adres: ul. Narciarska 6, Kielce

Sama polubiłam jazdę na snowboardzie. Kiedyś myślałam, że jest to trudniejsze niż narty. Dziś już wiem, że nie. Nie mogę się już doczekać kolejnych zjazdów. Lubię zimę na stoku.

3. Inne stoki w okolicy

Informację o stokach narciarskich w województwie świętokrzyskim znajdziesz na stronie http://narty-swietokrzyskie.pl/ . Oprócz wspomnianych powyżej mamy w okolicy stoki takie jak: Szwajcaria Bałtowska, Niestachów , Sabat Krajno, Tumlin.


Kino i Kraina Lodu II

Świetnym miejscem na wspólne spędzanie czasu jest kino. Najpierw oglądamy, później wspólnie wymienianym się spostrzeżeniami i opiniami.

Każdy rodzic tej zimy pewnie będzie w kinie na najnowszej, drugiej części Krainy Lodu. Szczerze już nie mogę się doczekać seansu.

Jestem ciekawa czy tym razem druga część dorówna pierwszej.

Kielecki Rynek i Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku na Święta Bożego Narodzenia w miastach odbywają się jarmarki świąteczne. Wszystko po to, by móc cieszyć się zbliżającymi się Świętami. Jarmarki mają ciekawą ofertę rękodzieła, nawet moja siostra ma w swojej ofercie przepiękne ozdoby świąteczne. Możecie je znaleźć na stronie Decor Home (Link).

Tegoroczny jarmark w Kielcach ma nową atrakcję, na którą z pewnością się wybiorę . Mimo lęku wysokości.

Trzydziestometrowa konstrukcja stanęła na kieleckim rynku, a do niej ruszyły ogromne kolejki. Koszt 15 min przejazdu to 20 zł (bilet normalny) oraz 15 zł (bilet ulgowy)

„Diabelski młyn czynny jest do godziny 21:00, a stał będzie na kieleckim rynku aż do samego finału WOŚP-u ” jest napisane na profilu Aktywnych Kielc, gdzie znajdziecie przepiękne fotografie konstrukcji.

Obraz może zawierać: niebo, chmura i na zewnątrz
Diabelski młyn – Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Kielcach

Jest takie miasto…Jest takie miejsce…Jest taki wyjątkowy czas…Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Kielcach rozpoczęty‼ 🎄❤Lubimy to, a Wy? 🙂

Opublikowany przez Miasto Kielce Poniedziałek, 9 grudnia 2019

źródło: FB Miasto Kielce

Mnóstwo pięknych zdjęć można zobaczyć na Facebooku, ale można też samemu się wybrać i takie piękne fotki porobić. Zachęcam.

Z których zimowych atrakcji skorzystasz tym razem?

2 thoughts on “Gdzie w Kielcach miło spędzisz czas z całą rodziną?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *