Przegląd praktycznych prezentów gwiazdkowych dla 6 – latka!?

Szukasz idealnego prezentu dla swojego dziecka. Przeglądasz aktualną ofertę i zastanawiasz się, co tym razem jest niezbędne i najbardziej upragnione.  Jednak, gdy spojrzysz do pokoju dziecięcego, masz wrażenie, że jest tam już wszytko. Zastanawiasz się jak wybrać idealny i zarazem praktyczny prezent dla dziecka w wieku 6 lat?! Zostań ze mną, a pokaże ci sprawdzone i polecane przeze mnie zabawki, które na dłużej zagoszczą w kręgu zainteresowań Twojego dziecka.

Interaktywny towarzysz zabawy

Każdy rodzic w gąszczu swoich codziennych zajęć pragnie, by jego najukochańsze dziecko znalazło choć na chwilę zabawę, w którą nie musi być zaangażowany rodzic. I tu z pomocą przychodzi Jin, Magiczny Jin.

Zabawka interaktywna, pozwalająca dziecku bawić się samodzielnie. Dziecko uczy się poprzez zabawę, a do tego ma nieziemską frajdę, gdy Magiczny Jin nie zgadnie, co dziecko miało na myśli. Zabawa uczy kreatywności, logicznego myślenia, ale i odpowiadania na pytania. A przede wszystkim uczy słuchania ze zrozumieniem. Coś, czego niejeden rodzic wymaga od dziecka, a często nie może wyegzekwować.

Magiczny Jin

1. Zabawka dla prawdziwych miłośników zwierząt. Magic Jinn Zwierzęta marki Dumel Discovery to specjalista, który zna setki zwierząt, w tym takie które już dawno wyginęły.  ( link do sklepu)

2. Przyciągający swym hipnotyzującym wzrokiem, biały Jinn ma jeszcze większą moc niż jego kolorowi bracia! Udoskonalony Super Magic Jinn zgaduje hasła z aż 5 kategorii – ubrania, owoce i warzywa, instrumenty muzyczne, zawody oraz sporty.  ( link do sklepu)

3. Przyciągający swym hipnotyzującym wzrokiem, turkusowy Jinn zna setki przedmiotów. Doskonale wie, co znajduje się w twojej kuchni i łazience, jakich przedmiotów używa się na dworze oraz co mieści się w kieszeni. Magic Jinn sprytnie dobiera pytania, aby zdobyć jak najwięcej informacji o przedmiocie i odgadnąć o czym myślisz! (link do sklepu)

Natti

Natiii

IMG_6410.JPG

Możesz używać sformułowań – TAK, NIE, NIE WIEM, TO ZALEŻY.

Zabawka Magiczny Jin to wydatek nie przekraczający 100 złPolecam zakup w Smyku.

Coś dla małego odkrywcy

Sześciolatek to mały odkrywca, który z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie. Mały człowiek chce wiedzieć wszystko o planetach, zwierzętach, ale też i innych krajach. 6 – latek to uczeń zerówki, a może i pierwszej klasy szkoły podstawowej, dlatego najlepszą opcją jest rozbudzanie chęci do zdobywania wiedzy poprzez interaktywne mapy i quizy sprawdzające wiedzę. Sama widzę, że Natalia najchętniej bawiłaby się w coś, w czym może wykazać się wiedzą, sprytem i gdzie może pokonać nawet dorosłego towarzysza zabawy. Satysfakcja gwarantowana, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, który nie musi ganiać do nauki.

Interaktywne Mapy.png

1. Mapa Zwierzęta Świata łączy zabawę z odkrywaniem sekretów życia zwierząt. Mapa posiada dotykowy panel z aktywnymi ikonkami, pod którymi znajdziemy wiele przydatnych informacji i ciekawostek. Te rozbudzą w dziecku ciekawość świata i pozwolą mu poznać różne zabawne fakty dotyczące zwierząt zamieszkujących nawet najbardziej odległe rejony świata. (link do sklepu)

2. Mapa Świata łączy zabawę z poznawaniem stolic, flag, języków, którymi posługują się mieszkańcy oraz różnych zabawnych faktów dotyczących 78 państw świata. Mapa posiada dotykowy panel z aktywnymi ikonkami, pod którymi znajdziemy wiele przydatnych informacji i ciekawostek, które rozbudzą w dziecku ciekawość świata i pozwolą mu bliżej poznać nawet najbardziej odległe regiony. (link do sklepu)

3. Innowacyjna Mapa Polski łączy zabawę z poznawaniem topografii rodzinnego kraju, historii, tradycji, symboli oraz kultury poszczególnych regionów. Mapa posiada dotykowy panel z aktywnymi ikonkami, pod którymi znajdziemy wiele przydatnych informacji i ciekawostek, które rozbudzą w dziecku ciekawość świata i pozwolą mu bliżej poznać nasz kraj. (link do sklepu)

Interaktywne mapy to wydatek nie przekraczający 150 złPolecam zakup w Smyku.

Zabawa dla całej rodziny

Dobrze jest znaleźć czas na wspólną zabawę w gronie najbliższej rodziny. Każdy z nas jest zapracowany i ciągle zabiegany, jednak warto zaangażować się i pozwolić nacieszyć się nami swojemu dziecko. Najlepsza ku temu okazją jest właśnie gra planszowa. Coś, o czym marzyłam od zawsze, tzn. półka wypchana planszówkami i cała rodzina śmiejąca się i wygłupiająca podczas zabawy. Ciesze się, że wreszcie mogę to mieć.

Przy okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie omieszkam zakupić jednej z poniższych gier, by przy wigilijnym stole nie było tylko ważne jedzenie, ale i atmosfera. Planszówka musi zaangażować całą rodzinę, w różnym przedziale wiekowym. Wyzwanie godne mistrza 🙂

  1. Dobble to gra towarzyska dla osób w każdym wieku! To wyjątkowa karcianka, przy której doskonale bawi się sześciolatek, licealista oraz osoba dorosła. To gra, w której nie liczy się wiedza i umiejętności, ale spostrzegawczość, koncentracja i refleks!  (link do sklepu)
  2. Gra 5 sekund od Trefla to szybka i zabawna gra familijna. Dasz radę w ciągu 5 sekund wymienić 3 gatunki drzew, 3 metalowe przedmioty albo 3 uczelnie wyższe? Wydaje ci się to banalnie proste? Sprawdź się! Z pozoru proste pytania okazują się wyjątkowo trudne, gdy masz świadomość upływającego czasu, a dodatkowo rozprasza Cię dźwięk toczących się metalowych kulek. (link do sklepu)
  3. Nieśmiertelna gra zręcznościowa Jenga. Uwielbiana przeze mnie i Natalię. Ułóż wieżę, aż do samego nieba! Wyciągaj klocki jedną ręką i układaj je na szczycie wieży. Osoba, która przewróci wieżę, przegrywa. (link do sklepu)

gry planszowe _ zrecznościowe.png

Planszówki to wydatek nie przekraczający ok. 50-60 złPolecam zakup w Smyku.

 


Tak wygląda moja lista praktycznych i funkcjonalnych pomysłów na prezent. Dajcie znać co Wy w tym roku chciałybyście dostać. Lubicie takie praktyczne prezenty, czy to zupełnie nie Wasza bajka?

Wpis nie jest sponsorowany przez Smyk, jednak wszystkie najlepsze i najbardziej praktyczne zabawki dla 6 latków znajdziecie właśnie tam.

 

Będzie mi miło gdy polubisz mnie na  images (2) bądź

zaobserwujesz mój profil na   images (1)

3 thoughts on “Przegląd praktycznych prezentów gwiazdkowych dla 6 – latka!?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *