Postanowienia noworoczne na 2018r.

Ubiegły rok minął niepostrzeżenie. Był to rok zmian i poważnych decyzji. Był to rok dający mi siłę do działania i dodający mi skrzydeł. Jaki będzie kolejny 2018 rok? Nikt tego nie może przewidzieć. Jednak, gdy zaplanujesz sobie to, co chcesz żeby się wydarzyło i będziesz dążyć do realizacji, to będzie to dobry i spełniony rok. Dla mnie 2018 r. to rok eventów i samorealizacji. Rok działania, optymizmu i silnej woli.  Już dziś mogę podzielić swoje noworoczne postanowienia na kilka etapów:

Blog, blogosfera, blogerem być i Eventem żyć

Już w zeszłym roku przygotowałam sobie listę eventów blogowych, na których z pewnością się pojawię w 2018r. Będzie to w kolejności kalendarzowej:

  1. Blog Poznań Conference
  2. Blogotok
  3. Events Festival
  4. Networkingus
  5. See Bloggers
  6. Blogowigilia

Wymieniłam wyżej eventy, w których mam również okazję uczestniczyć jako organizator. M.in. Networkingus, który pozwala mi się rozwijać eventowo oraz spełniać się w roli event managera. A ten rok przyniesie mi organizację jeszcze kilku innych eventów. W planach mam również organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci oraz np. eventów rozwodowych 🙂

Od nowego roku już nie będzie na blogu cyklu „Polecam w danym miesiącu event w Kielcach”. Będę to robić od czasu do czasu na Facebooku, ponieważ będzie to podpowiedź również dla mnie.

22688620_1054196358054641_5372331652113872806_n.png

Zmiany na blogu LIVE4LIVE.PL

Dotychczasowy blog zmieni się diametralnie. Nowa domena czyli www.live4live.pl będzie jedyną, która będzie się pojawiać w social mediach, czyli przejście na własny serwer. Nowy blog będzie przejrzysty, intuicyjny i przyjazny dla czytelnika oraz dla mnie. Dlaczego tak długo trwa zmiana? Dlatego, że jestem kobietą i mam mnóstwo pomysłów. Chcę, żeby nowy blog był przemyślany i dopracowany.

Na pomysł o tym, że nie chce już pisać o dziecku i żeby to córka była w centrum uwagi, wpadłam podczas którejś z edycji Blogotok. Stwierdziłam, że nie chce być postrzegana jako blogerka parentingowa, a raczej jako lifestyle z motywacją do podejmowania, czasem trudnych decyzji, np o odejściu.  

Stąd na blogu pojawiła się kategoria rozterki kobiety/matki.

Chcę pisać o swoich pomysłach, swoich realizacjach oraz przeżyciach. Kategoria dziecko, również będzie na blogu, jednak nie będzie ona wiodąca.

Nowy blog to nowe kategorie, a raczej uporządkowane kategorie. Będzie oczywiście też wiele regionalizmu czyli woj. świętokrzyskiego i Kielc, jak na lokalną patriotkę przystało.

Zmianą jest również zlecenie zaprzyjaźnionej korektorce poprawy tekstów, tak by czytało się miło i przyjemnie. W tym roku będę też polegać na specjalistach w swoim fachu i nie będę brać się sama za tworzenie bloga.

Ogród Botaniczny w Kielcach www.live4live.pl

Podróże małe i duże

Plan na ten nowy rok jest ambitny i jeszcze nawet nie jestem w stanie przewidzieć wielu z nich, ponieważ z każdym miesiącem pomysły będą inne. Uwielbiam życie na spontanie, dlatego w tym dziale mogę jedynie wskazać podróże do miast, w których odbywać się będą blogowe imprezy m.in. Poznań, Gdynia, Warszawa. W planach mam jednak wyjazd również na Carnaval Sztukmistrzów, który odbywa się w Lublinie. Oczywiście będą również wyjazdy w miejsca atrakcyjne dla dzieci czyli m.in. Energylandia, Farma Iluzji. Zobaczcie tylko, jak dobrze można bawić się w takich miejscach również jako dorosły.  Ja genialnie spędziłam czas z dzieckiem w zeszłym roku w Magicznych Ogrodach, zobaczcie tylko tą zadowoloną buzie Natalki i moją oczywiście.

3

2

Mogę jednak powiedzieć, że w tym roku marzą mi się dalsze podróże jak np. wycieczka do Londynu, a raczej ogólnie do Wielkiej Brytanii. W planach jest oczywiście urlop nad polskim morzem, ale po cichu marzę też o plaży w Hiszpanii czy Chorwacji. A może i Wenecja ukaże się mym oczom na żywo 🙂 Dla niektórych będą to małe, nieistotne wycieczki, dla mnie jednak jest to cel na nowy rok.

Dbam o swoje zdrowie

Już od zeszłego roku wprowadziłam do swoje życia więcej profilaktyki zdrowotnej. Głównie nastąpiło to ze zmianą pracy, w której właśnie zajmuję się ubezpieczeniami zdrowotnymi jako specjalista ds. sprzedaży i marketingu. Nie dziwcie się więc, że wciąż o tym mówię. Ten, kto mnie zna, ten wie, że potrafię się zaangażować (czasem aż za bardzo) w swoją pracę. Ten rok jednak przyniesie w tym temacie również kilka zmian.

A więc nowy rok to rok dla zdrowia, głównie dzięki profilaktyce zdrowotnej z Antidotum Plus oraz suplementacji z Duolife, o czym napiszę już wkrótce.

Zdrowie to także, zmiana nawyków żywieniowych oraz włączenie do tygodniowego planu więcej sportu, więc będę uczestniczyć w szkoleniach oraz wykładach w tym temacie, oraz aktywnie spędzać czas z córką.

Szkolenie i rozwój

Coś co uwielbiam najbardziej, czyli kształcenie ustawiczne. Uwielbiam się uczyć, dlatego też pozwalam sobie na zmianę pracy w różnych dziedzinach, jednak zawsze jest to zatrudnienie w sprzedaży. Sama o sobie mówię, że jestem w tym dobra, bo jestem!

Ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, rozwijanie pasji, realizowanie się w pracy, którą lubię. Tak będzie wyglądał rok 2018.

Kiedyś żyłam, a raczej egzystowałam bez pasji, nic mnie nie cieszyło. Teraz muszę zastanawiać się i ustanawiać priorytety, gdyż mam za dużo zaplanowanych działań. Nie chcę, by moje życie było niespełnione. Nie chcę wstawać do pracy w poniedziałek rano i czekać na piątek wieczór. Nie chcę tracić żadnego dnia z życia, gdyż nigdy nie wiem, kiedy będzie to ostatni mój dzień.

Może pesymistycznie to zabrzmiało, ale jednak wyznając taką zasadę, mogę cieszyć się życiem i wyciskać z niego soki jak z cytryny.

Tak wygląda mój plan na 2018r.

Chcę być spełniona i szczęśliwa.

akademiasmartbrand joanna ceplin

jeśli chcesz być szczęśliwa

rób i pracuj

A ty jakie masz plany na 2018 r. ?

 

Będzie mi miło gdy polubisz mnie na  images (2) bądź

zaobserwujesz mój profil na   images (1)

7 thoughts on “Postanowienia noworoczne na 2018r.”

    1. Ja zaplanowałam jedynie zarys tego co chce zrobić, bo tak jak u Ciebie i u mnie najczęściej pojawiają się spontaniczne decyzje. Kasia podziel się proszę najlepszą spontaniczną decyzją jaka przytrafiła się Tobie w zeszłym roku?

    1. Ostatnio wystarczyło zgłosić chęć uczestnictwa. We wcześniejszych edycjach była rejestracja, a później rozsyłane informacje kto będzie mógł uczestniczyć. Mam nadzieję na „do zobaczenia” na kolejnej edycji Blogotok 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *