Niezbędnik blogera, czyli co ułatwi Ci pracę i networking!

W każdej pracy szukamy narzędzi, które ułatwią nam jej wykonywanie. Kupujemy najlepsze sprzęty, bezpieczne samochody i inwestujemy w swój rozwój. W pracy „na etacie” blogera, również możemy wykorzystać narzędzia, które pozwolą nam na osiągnięcie swoich celów. Przedstawiam mój niezbędnik blogera.

Bloger i udogodnienia w pracy

Dziś przedstawię Tobie moje sposoby na „ogarnięcie” swojego blogowego etatu. Piszę na ten temat, ponieważ zdziwiałam się będąc w Poznaniu na BCP, że jeszcze nie każdy zna poniższe narzędzia i możliwości. Mimo, że bloger „żyje w sieci” to nie zawsze wie, jak z niej korzystać, by nie była tylko „pozornym” oknem na świat.

#1 Ufaj i kontroluj 

Blogerzy nie piszą już tylko dla pasji oraz z potrzeby kolekcjonowania wspomnień i przeżyć. Blogerzy tworzą swoje marki osobiste, nie tylko poprzez stronę, którą prowadzą (jak np. Maffashion czy Fashionelka). Bloger to marka przez swoją własną osobę np. Julia Kuczyńska czy Eliza Wydrych-Strzelecka.

Dlatego warto wiedzieć co w sieci piszczy, czyli gdzie i w jakich okolicznościach znalazła się nazwa naszego bloga czy nasze imię i nazwisko. Czy chciałabyś, żeby ktoś wypowiadał się na twój temat za twoimi plecami? Czy wolisz mieć nad tym „kontrolę”, by móc sprostować pewne kwestie? Czasem warto też wiedzieć, kto z naszym serdecznych znajomych udostępnia nasze posty, czyli jest takim cichym ambasadorem, by móc mu podziękować.

Do tego wszystkiego niezbędne są narzędzia do MONITOROWANIA SIECI.

Ja najczęsciej korzystam z :

  1. Unamo, dawne Monitori
  2. Brand24
  3. SentiOne

Wykorzystując możliwości tych narzędzi, wiem gdzie pojawiaja się moje unikatowe hashtagi jak np. #zaczarowanydziendziecka. Wiem, kto udostepnia moje posty i gdzie, więc mogę podziękowąć, bądź poprostu miło skomentować.

 

Znasz te narzędzia do monitorowania? A możed korzystasz z innych? Daj znać w komentarzu.

#2 Nie siedź w domu, tylko „networkinguj

Pewnie nie raz zdarzyło się Tobie, że nie miałaś jak dojechać na spotkanie do innego miasta. Chcesz być na konferencji blogowej na końcu Polski, a nie ma akurat połączenia od Ciebie? Nic bardziej mylnego. Żyjemy w tak cudownych (na swoj sposób) czasach, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Dziś jestem w Kielcach, jutro w Poznaniu czy Łodzi i nie potrzebuje do tego samochodu. Dlaczego? Dlatego, że nie boję się i z miłą chęcią korzystam  z dobrodziejstw jakim jest BlaBlaCar. Często sama jadąc na konferencję do innego miasta „jestem autobusem”, jak np. przy Blog Conference Poznań, szczęśliwie na miejsce dowiozłam 10 osób, w tym siebie . Z miłą checią pomagam innym  wydostać się ze swojego miejsca zamieszkania, by pomóc im zwiedzać Polskę :). Często też, korzystam jako pasażer, by móc bezpiecznie i bezproblemowo dojechać na miejsce. Z ręką na sercu polecam.

Czy jesteś z tych odważnych i wsiądziesz do auta kierowcy z BlaBlaCar? Czy jednak masz strach przed nieznajomymi kierowcami?

 

#3 Grupy Facebookowe to potęga

Nie każdy jest alfą i omegą, by o wszystkim wiedział i na wszystkim się znał. Facebook to nie tylko jedne z najpopularniejszym mediów społecznościowych, ale też skarbnica wiedzy. W odpowiednich grupach, możesz znaleźć niezbędne do twojej pracy informacje, możesz uzyskać pomoc bądź sam ją komuś zaoferować. Grupy na FB to też wsparcie od innych blogerów, bądź możliwość pozyskania współpracy na blogu. Codziennie spędzamy przy telefonie mnóstwo godzin. Ja nie ukrywam, że od telefonu odpoczywam głównie śpiąc, dlatego wiem jak ważne jest przynależenie do odpowiednich grup. Ja cenię sobie lokalną grupę blogerek z Kielc czyli CkBlogerki. To dzięki facebookowi możemy poznać innych pracowitych i pełnych pasji oraz pomysłów ludzi. Grupa Oli Gościniak czyli jestem Interaktywna to nieoceniona pomoc by wordpressie. Takich grup jest mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie, by szlifować swoje umiejętności, bądź poprostu mieć kontakt ze swoimi znajomymi 🙂

 

Jakie grupy na Fb cenisz sobie najbardziej?

 

Smart biuro w smartfonie

Oczywistym elementem w pracy blogera jest również smartfon, aparat fotograficzny i kreatywność. Ale o tym każdy bloger wie, nawet ten na początku swojej kariery zawodowej 🙂

 

 

 

4 thoughts on “Niezbędnik blogera, czyli co ułatwi Ci pracę i networking!”

  1. Dziękuję za kilka wskazówek co do blogowania. Z chęcią zobaczę narzędzia związane z monitorowaniem sieci. To akurat jest przydatne. W przypadku pozostałych punktów są one mi już znane 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *