Nie pozwól na pustkę… Mamo jesteś też kobietą

Dzień jak co dzień. Droga do szkoły, przedszkola, zakupy, obiad i wieczne zmęczenie. Bycie mamą to wyzwanie.

Rozterki kobiety matki

Dom pełen wrzasków, uśmiechów i wieczornych rozmów. Dom pełen emocji, nauki i dzieci. Każdego dnia robisz wszystko dla nich. Twoja rola społeczna czyli rodzica trwa w najlepsze. Starasz się przekazać wszytko to czego mały człowiek, będzie w dorosłym życiu potrzebował.

Gonisz na zajęcia po szkole, pilnujesz odrobionych lekcji, wspierasz w pierwszych chwilach zakochania i rozczarowania. Po porostu jesteś.

Zawód mama

Dziecko dla każdego rodzica jest skarbem, powodem aby żyć i się nie poddawać. Żyć w miłości, szczęściu i zrozumieniu. Znosisz ten trud, wkładasz w niego całe serce. Robisz wszystko czego oczekuje od Ciebie sytuacja i otoczenie. Otoczenie, które nie zawsze chce dobrze i nie zawsze jest szczere. Każdego dnia oddajesz najlepszą cząstkę siebie aby inni mogli żyć. Cieszysz się tym mimo, zimnej kawy, poplamionej zupą bluzki, zapominasz o makijażu, kondycji i własnym życiu. Własnym bo każda mama ma również życie poza byciem mamą.

Pusty dom

Mijają lata, ty ciągle żyjesz życiem innych, twoich najbliższych. Nie myślisz o przyszłości swojej lecz przyszłości dziecka. I nagle dziecko staje się dorosłym człowiekiem. Mówi „mamo ja chcę wyjechać, podróżować, pracować w innym mieście” Godzisz się na to bo i tak nie ma masz wpływu na dorosłego człowieka, bo i tak zrobi to co w danym momencie swojego życia uznaje za słuszne. Kibicujesz, czytasz facebooka gdzie jest i co robi. A Ty zostałaś sama. Sama ze sobą i swoim życiem. Nowym życiem, a raczej życiem na nowo.

Budzisz się rano, robisz pranie, sprzątasz, gotujesz…. czy aby na pewno. Zawsze w domu było dziecko, dla którego z przyjemnością robisz smaczne naleśniki, racuchy czy to na co ma ochotę. I nagle pustka… pusty dom, gdzie nie ma dla kogo gotować. Dla samej siebie gotować, po co. To nie to samo.

Samotne posiłki, dom posprzątany- wyglądający jak z magazynu o aranżacjach wnętrz- bo pusty. Jeden człowiek nie wypełni go tak jak wtedy gdy są w nim dzieci…

I co ja mam teraz robić

Nie masz co robić, mimo domowych obowiązków, ponieważ gdzieś w trakcie swojego życia popełniłaś błąd. Zapomniałaś pomyśleć o sobie.

Zapomniałaś pomyśleć o swojej wymarzonej pracy, swoim hobby, o swoich koleżankach czy kolegach, przeglądasz listę znajomych na fb, a tam nieznajome twarze. Mówisz „przecież nie miałam czasu pogadać z Magdą, Kasią czy Tomkiem” przecież dom, dzieci i ich marzenia były najważniejsze. Budzisz się w pustym domu i co teraz. Jak się odnaleźć?!

Żyj pełnią życia gdy dzieci są przy Tobie

Tak, to jest możliwe do zrobienia i nie potrzeba do tego milionów na koncie. Żyj po prostu żyj, pomyśl –

O, mama
Nie chce tak jak ty być sama

 

PS. Będę częściej dodawać postu więc zapraszam do polubiena FanPage

Bez tytułu.jpg

 

3 thoughts on “Nie pozwól na pustkę… Mamo jesteś też kobietą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *