Najlepsze rodzinne eventy w grudniu – tylko w Kielcach

Grudniowy przegląd eventów nie dość, że spóźniony to jeszcze tematyczny. Zbliżają się święta, więc na blogu przedstawię kilka propozycji na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W wielu miastach w Polsce będzie się dużo działo, ale najlepsze eventy będą właśnie w Kielcach. Zapraszam

#1 Królowa Śniegu – Baśniowe Widowisko Familijne

Post miał się ukazać ostatniego dnia listopada, stąd na liście mam event z dnia dzisiejszego, czyli Królowa Śniegu – Baśniowe Widowisko Familijne. Jak jest napisane na stronie wydarzenia „KRÓLOWA ŚNIEGU” to muzyczna baśń ilustrowana muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej. Spektakl, wykorzystując nowoczesną technikę, przenosi małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni, miłości i zwycięstwie Dobra nad Złem. W 2001 r. przedstawienie otrzymało Atest przyznawany przez Kapitułę ASSITEJ na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. Na spektakl zapraszamy dzieci od lat 5.

Gdyby nie to, że Natalia spędza ten weekend u taty, na pewno już bym tam była. Jednak, gdy weekend spędzam bez dziecka, staram się sobie go organizować inaczej.

Kto się wybiera?!

Spektakl dziś tj. 2.12.2017 r. o 14.00 oraz o 17.00 (więcej informacji po kliknięciu w poniższą grafikę)

2# „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”

Kolejnym polecanym przeze mnie rodzinnym eventem jest Konferencja „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”

Organizatorzy polecają tę konferencję i serdecznie zapraszają każdego. Wiedza o tym, czym jest autyzm, przydatna jest nie tylko tym osobą, którzy stykają się z autyzmem na co dzień. Tolerancja to droga do osiągnięcia sukcesu, uczmy się więc, jak powinniśmy się zachowywać, by nie zrobić komuś przykrości. Uczmy nasze dzieci, że bycie innym to nie jest nic złego. Uczmy nasze dzieci tolerancji, a nasz świat będzie lepszy.

„Pięcioro dzieci na sto urodzeń ma autyzm. Jak wychowywać, rehabilitować i uczyć życia dziecka z autyzmem? Na te pytania odpowie grono specjalistów w Ośrodku Polanika podczas Ogólnopolskiej BEZPŁATNEJ Konferencji „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?” w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. W programie również wiele innych atrakcji!

DLA KOGO?
Rodzice dzieci z autyzmem
Dorośli z autyzmem

W PROGRAMIE:
– Przejazd rodzin pierwszym w Polsce autystobusem, autobusem dla osób z autyzmem.
– Finał akcji bicia rekordu na największą liczbę kartek wysłanych przez dzieci do Św. Mikołaja
– Ognisko integracyjne z prezentami wręczanymi przez Świętego Mikołaja – (zakup prezentów w zakresie rodziców)
– Całodniowe animacje dla dzieci
– Merytoryczne i praktyczne wykłady specjalistów z całej Polski”

Konferencja w dniach 2 – 3 grudnia (więcej informacji po kliknięciu w poniższą grafikę)

3#Warsztaty językowo-piernikowe

Nauka poprzez zabawę to coś, czego jestem zwolenniczką, a gdy do tego dochodzi jeszcze wspólne przygotowywanie pierniczków świątecznych, to wchodzę w to bez zastanowienia.

Jak piszę organizatorka, będą „pełne niesamowitej energii świąteczne warsztaty językowo-piernikowe, po których Twoje dziecko udekoruje domową choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami z piernika z angielską piosenką na ustach. Warsztaty organizuje FUNKY ENGLISH Studio Językowe wraz z Ale Babeczka Cukiernia.”

Warsztaty odbędą się 8.12.2017r. w dwóch grupach, obowiązują zapisy. (więcej informacji po kliknięciu w poniższą grafikę)

4#Mamo, tato, a dlaczego… zimą tak bardzo marzną ręce?

Energetyczne Centrum Nauki to jedno z moich ulubionych miejsc w Kielcach. Cieszę się, że tak wiele ciekawych wydarzeń odbywa się w ECN przez cały rok. Czasem chciałoby się być na każdym evencie, tylko trzeba by było się sklonować bądź wielokrotnie się teleportować. Organizatorzy na swojej stronie zachęcają do odwiedzić i mają mnóstwo atrakcji na nadchodzący okres świąteczny. „Z okazji zbliżających się Świąt Energetyczne Centrum Nauki KPT przygotowało naukowe atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Od 1 do 20 grudnia 2017 r. w ECN panować będzie świąteczna atmosfera, a laboratorium „Generator mocy” zamieni się w warsztat Świętego Mikołaja.”

Świąteczne warsztaty odbędą się 9.12.2017r. oraz 16.12.2017r o godz 13. Obowiązują zapisy. (więcej informacji po kliknięciu w poniższą grafikę)

5# Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego

Oczywiście jak co miesiąc i w Targach Kielce odbywają się ciekawe wydarzenia. Nie może Cię zabraknąć podczas Targów Rękodzieła Artystycznego. Mnóstwo warsztatów, ozdób choinkowych i niesamowity klimat świąteczny. To wszystko znajdziesz właśnie tam. Organizatorzy zapraszają, pisząc „Wielkimi krokami zbliżają się w Targach Kielce VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO (9-10 grudnia 2017 r.). Na dwa grudniowe dni hale targowe zamienią się w ogromną świąteczną dekorację. Oprócz pięknych ozdób bożonarodzeniowych wykonanych ręcznie będzie można podziwiać laleczki czy rzeźby nawiązujące do kultury ludowej z różnych regionów Polski.”

Z pewnością wybiorę się z Natalią na niedzielne warsztaty Motanki. (więcej informacji po kliknięciu w poniższą grafikę)

#6  Napisz list do Świętego Mikołaja! 

Znów wracamy do Kompleksu Świętokrzyska Polana,  tym razem by podsumować akcję pisania listów do Św. Mikołaja. Już wiele osób zaangażowało się w akcję, jednak każdy może się przyłączać, by rekord został pobity.

Skrzynki na listy znajdziecie w wielu miejscach w Kielcach, w tym nawet w biurze Stowarzyszenia Odpowiedzialni.pl

Na wydarzeniu facebookowym można przeczytać „Czas obdarowywania prezentami zbliża się wielkimi krokami, a Mikołaj i jego świta czekają na listy, aby spełnić Wasze marzenia. Zatem czas najwyższy napisać list do Świętego Mikołaja!
Listów i pomysłów na prezenty jest każdego roku bez liku, dlatego postanowiliśmy je policzyć i pobić REKORD POLSKI w pisaniu listów do Świętego Mikołaja. Obecny rekord to 4901 listów.

Zasady:
Od 14 listopada do 13 grudnia każdy może wysyłać list do Świętego Mikołaja na adres:


Święty Mikołaj Polanika,
Chrusty ul. Laskowa 95,
26-050 Zagnańsk.

Listy można również dostarczać osobiście na ww. adres.

Wiek uczestnika zabawy nie ma znaczenia, liczą się dobre chęci, marzenia i trochę czasu na napisanie listu. Jedna osoba może napisać dowolną ilość listów.

Każdy list musi spełniać cztery warunki:
– być napisany odręcznie
– być zaadresowany do Świętego Mikołaja
– zawierać marzenie
– być podpisany z dołączonymi danymi (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, e-mail)

Poza tym, że weźmiecie udział w biciu rekordu Polski, spośród wszystkich nadesłanych listów zostanie wybranych 10, z których marzenia zostaną spełnione przez naszego Świętego Mikołaja!

Wielki finał odbędzie się 17 grudnia! Podczas uroczystego liczenia i ogłoszenia wyniku bicia rekordu Polski odbędzie się również wręczenie upragnionych prezentów dla 10 uczestników, których marzenia spełnią nasi partnerzy!

Ja już kilka listów napisałam , może Mikołaj o mnie w tym roku nie zapomni.

Podsumowanie grudniowych eventów

  • Królowa Śniegu – Baśniowe Widowisko Familijne 2.12.2017r.      
  • Konferencja „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”2-3.12.2017r.
  • Warsztaty językowo-piernikowe 8. 12.2017r.  
  • Mamo, tato, a dlaczego… zimą tak bardzo marzną ręce? 8.12.2017r.
  • Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego 9-10.12.2017r.
  • Napisz list do Świętego Mikołaja!  17.12.2017r.  

Będzie mi miło gdy polubisz mnie na  images (2) bądź

zaobserwujesz mój profil na   images (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *