Żyj marzeniami

Marzenia się spełniają! Do czego potrzebna jest mapa marzeń?

Warto marzyć i spełniać marzenia! Życie stawia nam wiele wyzwań, dlatego tak ważne jest, żebyśmy miały do czego dążyć, żebyśmy wiedziały co w życiu chcemy osiągnąć. Ja już nauczyłam się optymistycznie żyć. Mam marzenia, a ich realizacja jest nieodłącznym elementem każdego mojego dnia. Pomyśl przez chwilę o czym ostatnio marzyłaś? Wierzysz, że dasz radę to osiągnąć? Czy już wiesz jak zrealizować te marzenia?

Marzenia nic nie kosztują,

jednak ich realizacja jest cenniejsza niż złoto. Przypomnij sobie jak się czułaś, gdy udało ci się zrealizować coś o czym od dawna marzyłaś. Kupiłaś wymarzone szpilki, pojechałaś na egzotyczne wakacje czy może w końcu jesteś mamą! Każde marzenie warto spełnić, by czuć się spełnioną. Warto dążyć i chcieć. Warto nie przejmować się tym co powiedzą inni, to nasze życie i nasze marzenia.

Mapa marzeń

to nic innego jak umowa z losem. To przedstawienie swoich pragnień na kartce papieru. To uzewnętrznienie tego co jest w nas. Ja wierzę w to, że wypowiedzenie głośno swoich marzeń bądź spisane ich na kartce papieru, zmotywuje nas do ich zrealizowania. To jest tak, jakbyś pochwaliła się koleżance, że planujesz schudnąć. Wiesz, że ona wie, czego pragniesz, a Ty wiesz, że chcesz sobie i jej udowodnić, że dasz radę 🙂 Zgadza się?

Joanna Rek-Faber czyli Kropka Mocy podczas warsztatów w Klubie Przedsiębiorczych Mam w Kielcach pokazała Nam kobietą, jak marzyć by marzenia się spełniały.

Asia to kobieta, która potrafi pozbierać nasze pragnienia w jedną całość. Poprzez „Kropkę Mocy” wspiera Panie w każdym wieku na ich drodze do szczęśliwego życia. Każda kobieta potrzebuje czasem pomocnej dłoni, by znów trafić na dobre tory i rozwijać własny potencjał.

Kobiety mają moc, tylko czasem ktoś ją nam odbiera. Czasem jest to praca, czasem partner, a czasem rodzina. Nie daj się i doładuj baterie. Niech moc będzie z TOBĄ, ewentualne Kropka Mocy 🙂

Kto powinien wykonać mapę marzeń?

 • każdy, kto świadomie chce wkroczyć na ścieżkę realizacji swoich celów i marzeń
 • każdy, kto potrzebuje sprecyzować dokąd zmierza i czego szuka
 • osoby chcące w przyjemny sposób zaplanować sobie nadchodzący rok
 • każdy, kto ceni swój rozwój osobisty (źródło: http://kropkamocy.pl/)

 

Co jest potrzebne do wykonania mapy marzeń:

 • brystol ( im większy, tym więcej marzeń na nim zmieścisz)
 • stare (bądź nowe) gazety, czasopisma o różnej tematyce (może być nawet Rzeźnik :))
 • klej
 • nożyczki
 • i głowa pełna marzeń !

 

Moja mapa marzeń 

Wykonując mapę marzeń warto korzystać z „legendy”, tak żeby przygotowana mapa miała SENS

W samym centrum „Mapy Marzeń” wklej siebie! Ja akurat miałam to zdjęcie sprzed lat zawsze przy sobie, by motywowało mnie do pracy nad sobą.

Mam marzenia i robię wszystko, by je zrealizować. Na początku roku moje plany i postanowienia noworoczne spisałam TU. Plan zrealizuje na 100 %, nie ma innej opcji 🙂

Klub Przedsiębiorczych Mam w Kielcach

Dziękuje za cudowny warsztat, za możliwość zajrzenia wgłąb siebie w tak zacnym gronie przedsiębiorczych mam. Kobiety od zawsze inspirują inne kobiety, dlatego cieszę się, że również w moim mieście jest coraz więcej inicjatyw dla kobiet (ale o tym będzie osobny post na blogu Live4Live.pl) . Warsztaty z mapowania marzeń były idealnym momentem na zatrzymanie się i określenie tego, na czym mi naprawdę zależy. Planów mam mnóstwo, wiem że mogę je zrealizować. Wystarczy tylko działać.

Poniższa fotka z grupy Klub Przedsiębiorczych Mam Kielce

Praca domowa 🙂

Nie czekaj kolejny rok, zrób w najbliższym czasie swoją własną Mapę marzeń. Zobaczysz, że poczujesz się lepiej, gdy będziesz mogła zwizualizować sobie plany, cele i marzenia. Trzymam kciuki.

Możesz również podzielić się Twoim sposobem na realizację marzeń w komentarzu pod postem 🙂

3 thoughts on “Marzenia się spełniają! Do czego potrzebna jest mapa marzeń?”

 1. Świetny pomysł z tą mapą marzeń! 🙂 Ja preferuję zapisywanie takich spraw w formie listy – mam „Wishlistę” rzeczy, które chciałabym sobie kupić/dostać w prezencie, listę miejsc, które chciałabym odwiedzić itd. 🙂
  Super, że takie spotkania odbywają się w Kielcach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *