"Mamo, tato, a dlaczego robot mnie słucha?" Warsztaty z Photonem w ECN

Dziecko najlepiej uczy się podczas zabawy. Nie trzeba tego nawet popierać przykładami, by każdy rodzic zgodził się z tym stwierdzeniem. Zresztą nie tylko dziecko uczy się w ten sposób najlepiej, dorośli przecież też poprzez doświadczanie lepiej zapamiętają pewne treści, niż gdyby wykuwali teorię na pamięć. Na szczęście w Kielcach mamy takie miejsce jak Energetyczne Centrum Nauki, gdzie dzieci, jak i dorośli mogą doświadczyć nauki na własnej skórze poprzez zabawę z Photon em. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji się tam wybrać, to polecam czym prędzej nadrobić zaległości.Na blogu wielokrotnie przedstawiałam zalety ECN, czyli Energetycznego Centrum Nauki zlokalizowanego w budynkach Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego.

Możecie powspominać razem ze mną:

Energetyczny weekend w KPT

Weekend wrażeń cz.1 jak spędzić czas z dzieckiem w Kielcach

Gdzie w Kielcach dziecko się nie nudzi

Energetyczne miejsce w Kielcach – nie tylko dla dzieci

Niewątpliwą zaletą tego miejsca są atrakcje, które znajdują się wewnątrz budynku, ale i Energetyczny Ogród Doświadczeń, z którego korzystamy, jak tylko pogoda na to pozwala.

Ul. Olszewskiego z PKT i ECN ma przecież ścieżki rowerowe, które idealnie można wykorzystać do jazdy na rowerze czy na rolkach. Brak dużego ruchy w tej okolicy jest dodatkową zaletą, by spędzić tu czas z rodziną i przyjaciółmi. Plac Energetycznego Ogrodu przystosowany jest do aktywnego odpoczynku, ale i do grillowania! Można bez skrępowania wykorzystać to, co zastaniemy w tym miejscu. Tylko z szacunkiem dla tego miejsca i kolejnych odwiedzających. Nie raz (niestety) spotkałam się ze zniszczeniami typu zepsuta tyrolka, zniszczona trampolina czy oberwane pedały od rowerku. Przykro patrzeć jak inni mieszkańcy Kielc tak niszczą coś, czym powinniśmy się szczycić. Nie każde miasto przecież ma na swoim terenie Ogród Doświadczeń czy Centrum Nauki.

2016-06

WP_20160604_11_38_05_Pro

Co to jest Photon?

13. stycznia 2018r. Energetyczne Centrum Nauki pokazało mi i mojej córce Natalii nowe oblicze. W końcu miałam okazję nie tylko za pozować (odsyłam do Instagrama ) z Photonem, ale też bliżej się z nim poznać.

IMG_6915.JPG

Photon to nic innego jak sympatyczny robot, który w przyjazny i przystępny sposób uczy dzieci programowania, tak kochani PROGRAMOWANIA.

ROBOT PHOTON TO:

  1. doskonały sposób by zaangażować nasze dziecko w ciekawsze wykorzystanie tabletu nie tylko do gier, ale przede wszystkim do nauki programowania
  2. przyjaciel każdego dziecka, który posiada 10 czujników (np. po wydaniu konkretnej komendy należy Photona pogłaskać, by wykonał dalsze polecenie)
  3. urządzenie działające we współpracy z tabletem, na którym użytkownik wpisuje zadania do wykonania
  4. polskie menu pozwala w prosty sposób pozwolić na naukę programowania nawet najmłodszym. Robot przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 12 lat.
  5. 3 POZIOMY PROGRAMOWANIA dostosowane do wieku dziecka

IMG_6923

IMG_6925

IMG_6927

IMG_6929

IMG_6932

Słyszałaś, że Photon opanował już Kielce?!

Z radością informujemy o rozpoczęciu sprzedaży i dostaw robota edukacyjnego Photon do polskiej edukacji przez Grupę MAC, wyłącznego dystrybutora. Pierwszy egzemplarz wylądował 27. września w Szkole Podstawowej nr 24 w Kielcach, przez zgromadzonymi na boisku uczniami.
(link)

Nasze spotkanie z Photonem

Pobyt w ECN to idealnie spędzony czas z dzieckiem, podczas zabawy z Photonem. Warsztaty były doskonałą okazją, by znów poczuć się jak dziecko i eksplorować świat. Podczas zajęć, każdy z uczestników miał własnego Photona do zabawy. Pozwoliło to rodzicom i dzieciakom bawić się na równi. Niekiedy to rodzice mieli większy problem z obsługą urządzenia niż dzieciaki, nic dziwnego przecież one praktycznie urodziły się z tabletem w ręce.

Bardzo podobała mi się idea dodatkowego przypomnienia dzieciakom zasad bezpieczeństwa na drodze. Każdy z uczestników warsztatów miał za zadanie bezpiecznie przeprowadzić Photona przez ulicę (specjalnie przygotowana plansza). Cieszy mnie fakt, że Natalia dzięki zajęciom utrwaliła sobie panujące na drodze reguły. Teraz przy przechodzeniu przez ulicę wie, że musi spojrzeć się w lewo, w prawo i ponownie w lewo. Mimo że wielokrotnie miała tę zasadę powtarzaną przeze mnie czy przez Panie przedszkolanki, to dopiero zabawa z Photonem zobrazowała jej, jak ważne są to zasady. Troska o robota Photona była widoczna podczas całych zajęć.

To terasz czas na fotorelację.

Zabawa w programowanie z Photonem

IMG_6933

IMG_6936

IMG_6937

IMG_6940

IMG_6943

IMG_6946

IMG_6948

Na stronie MAC Edukacja znajdziecie informacje, gdzie i jak kupić. Zobaczcie poniżej, jakie cuda można wyczyniać z Photonem, który porusza się samodzielnie, wydaje dźwięki oraz zmienia kolory. Wystarczy zaprogramować odpowiednią komendę. Dzieci są prze szczęśliwe, gdy mają okazję obcować z przyjaznym robotem Photonem.

Zapewne kiedyś będzie to też nasz domowy bohater i przyjaciel Natalii.

Zapraszam do Kielc, by przeżyć ciekawą przygodę z programowaniem w Energetycznym Centrum Nauki.

Będzie mi miło gdy polubisz mnie na  images (2) bądź

zaobserwujesz mój profil na   images (1)

2 thoughts on “"Mamo, tato, a dlaczego robot mnie słucha?" Warsztaty z Photonem w ECN”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *