Krótka wycieczka do wnętrza … człowieka #Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

Nie bądź leń – rusz się i korzystaj z uroków woj. świętokrzyskiego i najbliższej okolicy. Dziś dzień pod znakiem wycieczki. Wycieczki małej ale z duża zawartością emocji, wrażeń i wiedzy. Czy to duży czy to mały człowiek, znajdzie tam coś dla siebie.

Mowa o Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu obok Chęcin. Trafić tam jest bardzo łatwo, gdy się już tam dojedzie. Niby przy samej trasie Kielce – Kraków ale jednak zawsze omijałam to miejsce przejeżdżając obok. Zawsze interesowało mnie co to są za dziwne nowoczesne budynki przy trasie, jednak nie skojarzyłam, że jest to  Centrum Nauki. Nie wiem teraz czy to ja wykazałam się ignorancją czy jednak to miejsce nie jest zbyt dobrze oznaczone. Myślę, że wiele osób mogło by tam gdyby lepiej oznaczyć na trasie tak ciekawe miejsce.

Atrakcje a`la Da Vinci

O tym, że lubię spędzać czas z dzieckiem podczas zabawy pisałam już wielokrotnie. Za każdym razem podkreślam też, że atrakcje, które serwuje Natalii mają też aspekt naukowy. Wyznaję zasadę, że dziecku należy pokazać wszystko to co może je kiedyś zainteresować na tyle, że przerodzi się to w pasje a następnie satysfakcjonującą pracę.

Natalia uwielbia miejsca, gdzie zabawa połączona jest z nauką. O Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach pisałam już wielokrotnie. Byłyśmy także w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie, z miłą chęcią wybiorę się też do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a w przyszłym roku może do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni , podczas pobytu na SeeBloggers.

Cieszę się, że powstają takie miejsca. Tym bardziej cieszy mnie gdy w moich małych Kielcach lub w okolicy powstają obiekty na bardzo wysokim poziomie. W Centrum Nauki Leonardo da Vinci można doświadczyć naprawdę wielu rzeczy.

http://cndavinci.pl
źródło: http://cndavinci.pl

Piękno otaczającej obiekt natury, widok na Zamek w Chęcinach czy cisza która panuje wokół sprawiają, że chce się tam spędzić cały dzień.

 

 

Szaleństwo w piasku to nieodłączny element zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

Dzieci mogą w tym miejscu korzystać z obszernego placu zabawa, na którym zlokalizowane są obiekty doświadczalne jak np. Pryzmat, Kolorowy krater i Rotujący dysk-Spirala, Kołyska Newtona i inne.

 

 

 

 

 

 

Jest to idealne miejsce do zrobienia pikniku z dzieciakami, które mogą beztrosko bawić się na obszernym terenie. Rodzice w tym czasie również mogą przyłączyć się do zabawy, jednak mają też możliwość poleżeć na trawie i poplotkować.

Człowiek-niezwykła maszyna

Wewnątrz budynku możemy podziwiać wystawę Człowiek-niezwykła maszyna”. Jest to niezwykle ciekawie przygotowana wystawa. Jednak, w tym miejscu należy trochę zwolnić w porównaniu z szaleństwem z placu zabaw i przy atrakcjach zewnętrznych. Czy to mały czy to duży człowiek powinien już na samym początku obejrzeć schemat wystawy , tak żeby móc kierować się po „wnętrzu” człowieka z odpowiednim planem.

Wystawa ma uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Dlatego też przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazuje czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała (link).

 

 

 

 

Wiem, że ponownie się tam wybiorę. Nigdy za wiele doświadczeń

Podobało się ?!

Polub mnie na  images (2) oraz zapraszam do obserwacji na  images (1)  lub po prostu udostępnij dalej, będzie mi bardzo miło.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *