Kielecki Ogród Botaniczny już otwarty!

Wreszcie mieszkańcy Kielc mogą cieszyć się pięknem przyrody w Ogrodzie Botanicznym. Województwo świętokrzyskie ma wiele uroków, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że z roku na rok jest coraz piękniejsze i oferuje coraz więcej atrakcji dla mieszkańców. Od 13 lipca 2018r. będzie możliwość podziwiania zromadzonych roślin na 6 ha obszarze. Kielecki Ogród Botaniczny mimo, że nadal w budowie zachęca do odwiedzenia.

Ogród Botaniczny w Kielcach otwiera dla zwiedzajacych ekspozycje takie jak: dział roślin użytkowych, kolekcje róż, wrzosów, rododendronów, roślin cebulowych oraz ogrody pokazowe (francuski, wiejski).

Jesienną odsłonę ogrodu botanicznego znajdziesz tu Kielce już mają swój Ogród Botaniczny!

Ogród botaniczny w kielcach

 

Wszystkie zdjecia mojego autorstwa, dlatego też proszę o oznaczenie źródła, jeżeli któreś ze zdjeć szczególnie ci się spodoba i zechcesz je udostępnić dalej. Oczywiście będzie mi bardzo miło 🙂

 

Przydatne informacje:

W 2018r. Ogród Botaniczny będzie czynny dla zwiedzajacych w weekendy, w tygodniu w dalszym ciągu trwają prace, by w kolejnych latach odkrywać nową odsłonę tego terenu. Z tego co słyszałam cały obiekt ma być udostępniony w 2020r.

Informacje dotyczące otwarcia Ogrodu Botanicznego dla zwiedzajacych znajdziesz na stronie geoparku-kielce 

Koszt biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego to symboliczne 5 zł dla dorosłego (bilet indywidualny) oraz 2 zł  (bilet ulgowy indywidualny) przysługujacy dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, osobom niepełnosprawnym, emerytom i rencistom, za okazaniem legitymacji. 

Więcej informacji na stronie http://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/

 

Ciekawe czy w naszym kieleckim Ogrodzie Botanicznym będzie możliwość organizowania sobie pikników z koleżankami. Dobre towarzystwo, kocyk, pyszne przekąski, piękna słoneczna pogoda i cudowne widoki, czego chcieć więcej. Zobacz u Elizy Fashionelki jak w Lublinie można pięknie spędzić czas w Ogrodzie Botanicznym

piknik ogród

źródło zdjecia: fashionelka.pl/co-robic-w-lublinie-piknik-w-ogrodzie-botanicznym/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *