Przygotowania do wakacji czyli #będziegładko z Depilconcept Kielce

Styczeń to dla każdej z nas czas na planowanie działań na najbliższy rok oraz czas na postanowienia noworoczne. W pierwszych dniach stycznia mamy najwięcej chęci, zapału i siły, by przyrzec przed samą sobą (a czasem i przed całym światem), że w tym roku zrobimy to, o czym zawsze marzyłyśmy. Oczywiście ja też mam wiele postanowień na ten rok. Realizację kilku z nich już rozpoczęłam, jednak teraz najważniejsze wyzwanie, czyli wytrwanie w nich. Mam jednak silną motywację i już się cieszę, że w najbliższe wakacje #będziegładko.

  Dlaczego na wakacjach #będziegładko?!

O tym, że depilacja jest koniecznością, by prezentować się dobrze, wiemy nie od dziś. Już w 1915r. dzięki reklamie w amerykańskim czasopiśmie Harper`s Bazaar nastąpił renesans depilacji. Zdjęcie młodej dziewczyny z odsłoniętą, ogoloną pachą, a tuż obok niej znajdujące się hasło reklamowe: „Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia” i już wszyscy wiedzą co jest cool i trendy.

Odsłonięte pachy i nogi to nic innego jak zapowiedź nadchodzących wakacji. Cóż z tego, że za oknem zimno i ponuro, a do lata jeszcze sześć długich miesięcy. Pomyśl już dziś o wygodzie na nadchodzące lato i rozpocznij wraz ze mną wyzwanie z DepilConcept Kielce.

Foto by Kinga Optymisstka.pl

Codzienna zmora kobiet i mężczyzn czyli o zbędnym owłosieniu słów kilka.

Niejedna z nas widziała krążący po sieci mem, obrazujący ogolone nogi kobiety do różnej wysokości w zależności od pory roku. Nie ma co się wykręcać i mówić, że „ja tak nie robię”. Każda z nas ma czasem chwilę słabości i nie ma ochoty na ogolenie tych cholernych nóg, zwłaszcza gdy włosy są tak uparte, że rosną nawet w momencie ich golenia. Oczywiście każda z nas cieszy się, gdy ma silne i mocne włosy, ale – do jasnej cholery – na głowie, a nie na nogach. Kto tak jak ja ma „uparte i upierdliwe” włosy na nogach, ręka do góry. Dobrze wiem, ile pracy kosztuje Cię pozbycie się zbędnego owłosienia. Wiem, ile pieniędzy rocznie tracisz na maszynki do golenia, wosk, pianki i inne niezbędne rzeczy. Wiem też, ile czasu spędzamy przy codziennej pielęgnacji.

Na szczęście niedawno dowiedziałam się też, że na rynku dostępna jest dobra i skuteczna metoda, która rozwiąże problem zarówno mój jak i Twój. Tym rozwiązaniem jest fotodepilacja w gabinecie Depilconcept, która która pozwoli uporać się z uporczywym problemem jakim są włosy na nogach (i nie tylko tam).

Fotodepilacja z Depilconcept Kielce

O fotodepilacji słów kilka: „W sieci DepilConcept zabiegi trwałej depilacji wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii Super Hair Removal (SHR) z systemem In Motion. Jest to technologia szybkiej, skutecznej i komfortowej metody trwałej redukcji owłosienia.”

Czym jest technologia SHR?

Technologia SHR jest najnowszą odsłoną technologii IPL i wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu fotodepilacji. Fotodepilacja SHR zawdzięcza swoją skuteczność zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania, tj. In Motion – czyli „w ruchu”. Każdy impuls ma jednostkowo niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej, łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego.”

 

 

Takie informacje można znaleźć na stronie DepilConcept. Ale jak to się ma do rzeczywistości, czyli czy to naprawdę działa? Czy to boli? Ile to kosztuje? Na te i inne pytania odpowiem w krótkim FAQ. Jednak najpierw:

Moje doświadczenia z Depilconcept Kielce

Z racji tego, że miałam okazję wykonywać jeden zabieg fotodepilacji pach i jeden zabieg fotodepilacji nóg, mogę stwierdzić z ręką na sercu, że już po pierwszym zabiegu efekt jest widoczny. Na pachach już po jednym zabiegu zauważalne jest zmniejszenie liczby włosków. Włoski oczywiście odrastają, jednak słabsze i w mniejszej ilości, a przede wszystkim w wolniejszym tempie niż przed depilacją. Dlatego, aby całkowicie je wyeliminować, ważna jest cykliczność. Zabiegi powinny być wykonywane co miesiąc (co najmniej 7 zabiegów), by osiągnąć zamierzony efekt.

Jeżeli chodzi o nogi, to tu proces zapewne będzie wydłużony z racji większej powierzchni i ilości włosków. Po pierwszym zabiegu zauważyłam jednak, że włosków jest mniej. Mogę znaleźć też miejsca na nogach, gdzie praktycznie już teraz włosków nie ma. Włosy po depilacji są słabsze, czyli widać, jak skuteczny jest proces fotodepilacji, która przecież polega na podgrzaniu cebulki włosa oraz doprowadzeniu do trwałego jej uszkodzenia.

Foto by Kinga Optymisstka.pl

Kolejne zabiegi już w styczniu,więc niebawem zrobię krótką relację na Instagramie oraz Facebooku, dlatego zachęcam do obserwowania.

Dla zapominalskich dodam, że podejmując wyzwanie z Depilconcept, jesteś pod stałą opieką specjalistów. Nie bój się, że zapomnisz o zabiegu, ponieważ na dwa dni przed otrzymasz przypomnienie telefoniczne, a dzień przed sms-owe.

Oto odpowiedzi na pytania, które nasuwają się myśląc o depilacji.

FAQ Depilconcept Kielce

1. Jak wygląda zabieg fotodepilacji IPL SHR?

Zanim zostanie zrobiony zabieg depilacji, przeprowadzany jest konsultacja dotyczący stanu zdrowia, trwa ok 30-40 min. Wszystko po to, by wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu i by każda z nas czuła się bezpiecznie.

Przed zabiegiem fotodepilacji skóra jest oczyszczana, a następnie pokrywana żelem do usg, który zapewnia „poślizg” przy pracy, dodatkowo lepiej przewodzi energię i ma działanie chłodzące. Podczas zabiegu każda z osób znajdujących się w pokoju zabiegowym ma ochronne okulary, by wiązka światła nie uszkodziła oka. W depilacji IPL stosowane jest dość mocne światło, w dodatku jest to światło pulsacyjne. Takie okulary chronia nasz wzrok (maja wbudowany filtr ) przed energią , której część ucieka spod glowicy i dociera mimo woli do naszych oczu.

Foto by Kinga Optymisstka.pl

2. Ile trwa zabieg depilacji?

Depilacja pach trwa kilka minut, więc nie ma szans na krótką drzemkę. Zabieg depilacji nóg trwa dłużej, a to wszytko przez większą powierzchnię do depilacji. Zabieg spokojnie można wykonać podczas przerwy w pracy, tzw. zabieg lunchowy.

Foto by Kinga Optymisstka.pl

3. Czy fotodepilacja IPL boli?

Fotodepilacja jest zabiegiem bezbolesnym. Światło emituje jedynie ciepło, które jest delikatnie odczuwalne na skórze. Spokojnie Panie i Panowie, nawet najbardziej wrażliwa osoba nie powinna poczuć nic więcej niż ciepła na skórze.

4. Kiedy najlepiej wykonać zabieg fotodepliacji?

Najlepszym okresem jest sezon jesienno-zimowy, ponieważ depilowane partie ciała nie powinny być opalane przed depilacją. A jak wiemy skuteczne usunięcie zbędnego owłosienia wymaga cykliczności, więc gdy zaczniesz w zimie, na lato „nogi masz gotowe”.

5. Kiedy zauważę efekty depilacji?

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że efekt widziałam już po dwóch tygodniach od depilacji. Pamiętajmy jednak, że bez systematyczności i wykonania co najmniej 7 zabiegów, nie osiągniemy oczekiwanego efektu. To nie jest zwykle golenie włosów, a sukcesywne osłabianie cebulek, by włosy już nie wyrastały. Do tego potrzeba czasu i wytrwałości. Fotodepliacja musi być traktowana jak cykliczny zabieg upiększający.

6. Czy usunę włosy raz na zawsze?

Włosy mają to do siebie, że wciąż rosną. Pełny zabieg fotodepilacji pomoże Tobie pozbyć się zbędnego owłosienia, jednak gdy będzie taka potrzeba należy wykonać zabieg przypominający, może to być raz na pół roku (jednak nie musi) dla podtrzymania uzyskanych rezultatów. Jednak jest to sprawa indywidualna w zależności od zdolności regeneracyjnych organizmu każdej osoby.

7. Czy jest różnica między laserem do domowego użytku, a depilacją w gabinecie Depliconcept?

Jeśli chodzi o laser domowy, to wyobraź sobie co by były gdyby na allegro zaczęły być nagle dostępne sprzęty takie jak: domowe rtg czy domowy tomograf . Nikt nie sprzedałby czegoś co bez specjalistycznej wiedzy może zrobić komuś krzywdę przy niewłaściwym użyciu. Domowe lasery muszą być delikatniejsze od tych dostępnych w gabinetach.
Jeśli dawka energii emitowana przez IPL jest niska, cebulki włosowe nie zostaną uszkodzone i włosy siłą rzeczy odrosną zbyt szybko. Dotyczy to nie tylko sprzętów gabinetowych, ale i oferowanych urządzeń IPL do użytku domowego. Pamiętajmy, że producent sprzętów domowych nie może przekazać w użytkowanie urządzeń o wysokiej mocy (niezbędnej do uzyskania efektów), gdyż jest to niebezpieczne i skutkowałoby reklamacjami i pozwami od klientów, którzy nie zostali przeszkoleni do wykonywania zabiegów. W tej sytuacji wina zazwyczaj leży po stronie nadmiernych oszczędności. Kupując tani sprzęt z niesprawdzonych źródeł oszczędza się tylko pozornie. Prędzej czy później klienci zniechęceni brakiem rezultatów i tak zrezygnują z zabiegów lub na szczęście przychodzą do profesjonalnych gabinetów. (źródło: Mity na temat IPL)

 W gabinecie…

W gabinecie Depilconcept do każdego typu cery dobierane są specjalne parametry, tak aby ten zabieg był maksymalnie skuteczny. Dziewczyny obsługujące laser regularnie uczestniczą w szkoleniach i mają bardzo dużo wiedzy na temat fotodepilacji, obsługi sprzętu i dostosowywania ustawień pod indywidualne wymagania klienta. Jest to wiedza często bardzo fachowa z biofizyki.
Co do użytkowania laseru, to po każdym zabiegu zliczane są impulsy świetlne, tak by w momencie osiągnięcia konkretnego wyniku, doszło do konserwacji i wymiany urządzenia (lampy) na nową.
Już dobrze wiecie, że jeden zabieg nie wystarczy by usunąć włoski całkowicie. Dlatego pomyśl tylko czy jesteś w stanie wydepilować sobie sama cala powierzchnie nóg i ile czasu by ci to zajęło?  Sama po sobie mogę powiedzieć, że gdybym miała laser do domowego użytku cieszyła bym  się bardzo. Jednak samo posiadanie to nie wszystko, przecież trzeba się motywować żeby co jakiś czas powtarzać zabieg. Ile trzeba się nagimnastykować, żeby zrobić to dokładnie samemu.
W przypadku wizyty w gabinecie Depliconcept mogę liczyć na fachową obsługę oraz mogę się zrelaksować podczas zabiegu. Wiem też, że o każdej kolejnej wizycie zostanę poinformowana telefonicznie, czyli o niczym nie zapomnę, a cały proces fotodepilacji jest kontrolowany. 

8. Ile kosztuje?

Koszt jednego zabiegu uzależniony jest od ilości zabiegów, które chcemy wykonać. Im więcej zabiegów, tym cena za jeden jest niższa. Standardowo koszt depilacji jednej strefy ciała to 65 zł. Jednak, gdy zgłosisz się pierwszy raz do DepilConcept, możesz wykonać zabieg za jedyne 10zł. Wystarczy tylko zapytać się o voucher, który upoważnia do pełnowartościowego zabiegu fotodepilacji pach, bikini płytkiego lub wąsika – do wyboru.

Foto by Kinga Optymisstka.pl

Liczne promocje, konkursy, program lojalnościowy, prezenty urodzinowe, mają za zadanie uczynić ofertę jak najbardziej przystępną kosztowo. Polecam skorzystać, by się przekonać. 

9. Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem

W kontekście zwiększenia efektywności zabiegów bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Stosując się do zaleceń unikamy ryzyka ewentualnych podrażnień i znacznie zwiększamy efekty depilacji. Przed zabiegiem depilacji SHR należy:

 • 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z opalania
 • średnio 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania substancji fotouczulających (więcej o substancjach tutaj)
 • 1-3 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich inwazyjnych zabiegów kosmetycznych np. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, wypełniacze, botox itd.
 • 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji należy zaprzestać usuwania owłosienia wraz z cebulkami (depilacja woskiem)
 • 24-48 godzin przed zabiegiem nie należy używać kremów rozjaśniających i kosmetyków perfumowanych oraz nie należy pływać w mocno chlorowanej wodzie (basen),
 • 2 dni przed zabiegiem nie należy stosować peelingów i agresywnych kosmetyków, skóra w dniu zabiegu nie powinna być niczym smarowana, ubranie powinno być luźne i wygodne, a klientka powinna przyjmować większe niż zazwyczaj ilości płynów.

Po zabiegu

 • podobnie jak w przypadku pielęgnacji przed zabiegiem: rezygnacja z opalania, substancji o działaniu światłouczulającym i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych – jeśli klientka decyduje się na całą serię zabiegów – ze względu na odstępy czasowe zalecenia obowiązują przez cały okres terapii,
 • kilka dni po zabiegu należy unikać wszelkich kosmetyków o działaniu drażniącym, np. kremów antycellulitowych czy kosmetyków z kwasami AHA lub BHA – oczywiście wszystko to dotyczy wyłącznie okolic poddawanych zabiegowi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po np. po fotoodmładzaniu twarzy zastosować balsam antycellulitowy na brzuch,
 • należy codziennie nakładać żel regenerujący DepilConcept na miejsca, w których był przeprowadzony zabieg; (bądź po prostu nawilżać skórę)
 • należy codziennie używać nawilżający krem ochronny z filtrem DepilConcept na miejsca poddane zabiegom IPL, w szczególności na twarz (nawet co 2-3 godziny!). (bądź po prostu nawilżać skórę)

10. Jakie zabiegi wykonam w Depilconcept Kielce?

DepilConcept to nie tylko fotodepilacja, wykonasz tu szereg zabiegów pozwalających znów poczuć się piękną.

W Depilconcept wykonasz:

 • fotodepliacje
 • fotoodmładzanie
 • depilację woskiem
 • redukcję naczynek i przebarwień
 • leczenie trądziku
 • trwałą depilację jasnych włosów (Epilfree)

11. Dlaczego polecam to rozwiązanie do depilacji?

Zabieg jest bezbolesny, obsługa i sama metoda IPL gwarantuje wysoki komfort zabiegu. W gabinetach Depilconcept dokładane są starania, aby klientki bądź klienci czuli, że są w dobrych rękach. Prowadzona jest cała dokumentacja zabiegów – dostosowując każdy kolejny zabieg pod względem parametrów, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Zabieg depilacji można traktować jako pielęgnację, ale pomoże on też osobą, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem, bez względu na kolor włosów. Fotodepilacja to zabieg pielęgnacyjny, ale i  zabieg higieniczny.  

O gabinetach Deplilconcept można poczytać m.in. poniższe opinie franczyzobiorców:

Dzięki  doświadczeniu całej sieci (100 gabinetów na całym świecie, w Polsce 39 salonów, marka portugalska) opracowaliśmy „koncepcje” dzięki której  za przystępną cenę i bezboleśnie panie/panowie dbają o siebie, pozbywając się niepotrzebnych włosków.

Na czym niby  miałaby polegać ta koncepcja?  Skoro nie możemy się pozbyć włosów raz na zawsze, to  przynajmniej zoptymalizujmy maksymalnie cały ten proces pod względem skuteczności, kosztowym i komfortowym.

Aby metoda była skuteczna musimy pamiętać o systematyczności. Aby osiągnąć  długotrwały efekt, należy wykonać serię zabiegów. Po jakimś czasie należy wykonać zabieg przypominający, dążymy do stanu, aby zabiegi przypominające odbywały się nie częściej niż raz na pół roku

Depilconcept z tytułem „Kobieca Marka Roku 2017”

 

 

Marka DepilConcept została laureatem plebiscytu „Kobieca Marka Roku 2017”, kierowanego do firm oferujących

najwyższej jakości produkty i usługi dla najbardziej wymagających kobiet! Sieć DepilConcept została wyróżniona obok takich marek jak Sephora, Oriflame, czy Mary Kay.

 

Nie zwlekaj z decyzją do lata, zapisz się już dziś na pierwszą konsultację

Na każdego, kto wyrazi zainteresowanie i w komentarzu poniżej napisze, że chce skorzystać z fotodepilacji, czeka voucher na zabieg o wartości 130 zł. Zgłoszenia można również dokonać poprzez formularz kontaktowy, wystarczy kliknąć na zdjęcie poniżej.

Wpis powstał we współpracy z Depilconcept Kielce !

 DepilConcept Kielce

poniedziałek-piątek: 9:00-20:00
sobota: 9:00-15:00

 

10 thoughts on “Przygotowania do wakacji czyli #będziegładko z Depilconcept Kielce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *