Czy są seriale dla kobiet, które nigdy się nie nudzą?!

Czasem każda z Nas potrzebuje chwili dla siebie z serialem. W dobie Netflixa mamy nieograniczony dostęp do możliowści filmowych. Jednak w tym gąszczu dobrych tytułów ja mam ulubione seriale, które mogę oglądać bez przerwy. Ciekawe czy ty rownież je lubisz? Czy są seriale dla kobiet, które nigdy się nie nudzą?!

Serial #1

Seks w wielkim mieście

Serial dla kobiet, z kobietami w roli głównej. Co prawda serial jest z lat 1998-2004, więc lata największej popularności ma już za sobą. Jednak przedstawione są w nim tak uniwersalne treści, że nawet dziś po 14 latach od zakończenia produkcji, jest on aktualny. Wspaniala moda, niepowtarzalny Nowy York i niezależne kobiety, które podbijają świat.

Cudowna Cariie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) czyli moja ulubiona postać. Uwielbiam ją za szczerość, walkę o siebie, ale przede wszystkim za miłość do „pantofelków”. Jej perypetie miłosne z Mr.Bigiem wielokrotnie wywołały u mnie falę złości, ale przede wszytskim wycisnęły mnóstwo łez. Warto dodać, że Cariie, będąca pisarką felietonów o seksie, była przecież „prawie” blogerką 🙂 

Wspaniała Charlotte York (Kristin Davis), która udowadnia, że można być silną kobietą i księżniczką jednocześnie. Kobieta z pozoru delikatna, jednak potrafiła wilokrotnie pokazać pazur. Charlotte to kobieta, która wie czego chce, jej życiowym celem jest być żoną i matką cudownych dzieci, jednak nie zapomina o swojej pasji jaką jest sztuka. 

Zdecydowana Miranda Hobbesv (Cynthia Nixon), która jako poważna pani adwokat, wielokrotnie potrafiła rozczulić. Jej perypetie miłosne, powodujące wielokrotne zmiany w jej zaplanowanym na Manhatanie życiu, pokazały jak wiele kobieta jest w stanie zrobić dla dobra rodziny. 

I na koniec wisienka na torcie czyli Samantha Jones (Kim Catrall), która o seksie wie wszystko. Kobieta wyzwolona i nie przejmująca się innymi. Ma cel i do niego dąży. Samantha to kobieta, która potrafi poświęcić szczęśliwy związek, na rzecz swojej niezależności. 

Co mnie ujmuje w tym serialu?! Wielka przyjaźń, między kobietami z różnych środowisk. Wspaniele jest otaczać się takimi przyjaciółkami, które zawsze wiedzą, gdy jest ci źle, cieszą się twoim szczęściem, ale też otwarcie i szczerze mówią, gdy coś nie jest dla ciebie. Serial przedstawia trudne perypetie miejskich kobiet.

Chwila na teraźniejszość!

Czy wiesz, że :

  • serialowa Carrie czyli Sarah Jessica Parker otworzyła swoją własną marke z butami. LINK do profilu na instagraamie SJP COLLECTION

  • Miranda czyli Cynthia Nioxon właśnie startuje na gubernatora, żeby walczyć o sprawiedliwy Nowy York  LINK do profilu na instagraamie CYNTHIA NIXON

  • Charlotte czyli Kristin Davis jest ambasadorką dobrej woli UNHCR, Mommy Link do profilu na instagramie Kristin Davis

  • serialowe przyjaciółki nadal się wspieraja i popierają swoje działania w rzeczytwistości i nadal są aktorkami 🙂

#SexandtheCity

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall) on

Kto ma ochotę sprawdzić, którą z głównych bohaterek jest?! Polecam quiz KLIK

WOW – mój wynik Carrie Bradshaw

 

Możesz też sprawdzić się, czy znasz serial i jego bohaterki  Which Sex and the City character said these inspirational/naughty words?

 

Oczywiście nie tylko do serialu z chęcią wracam. Ostanio obejrzałam pierwszy film pełnometrażowy „Seks w wielkim mieście” i przyznam, że poryczłam się przy nim jak bóbr. 

 

Kolejne moje ulubione seriale wraz z ciekawostkami  w kolejnym poście z cyklu „Czy są seriale, które nigdy się nie nudzą?!”

 

 

2 thoughts on “Czy są seriale dla kobiet, które nigdy się nie nudzą?!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *