Czy Farma Iluzji to atrakcja dla każdego?

Czas wakacji to najlepsza okazja do wspólnych wyjazdów do parków rozrywki. Przecież niczego innego nie oczekujemy podczas lata, jak beztroskiego szaleństwa i mnóstwa atrakcji dla dzieci. Pewnie dwoisz się i troisz, by zapewnić dziecku rozrywkę, odpowiednią do jego wieku i zainteresowań. Na szczęście oferta i wybór parków rozrywki w Polsce jest tak bogaty, że wakacje można spedzić różnorodnie. Pewnie słyszałaś o Farmie Iluzji w Trojanowie. Dziś pokażę czy Farma Iluzji to atrakcja dla każdego?

Farma Iluzji

To park rozrywki, który znajduje się w ok. Deblina tj w połowie drogi z Warszawy do Lublina. Co ciekawe w niedalekiej odległości, bo ok 50 km znajdują sie Magiczne Ogrody zobacz tutaj Magiczne ogrody to nie tylko marchewkowe pole. Sprawdziłam to!

Farma Iluzji to położony w środku lasu kompleks rozrywkowy, który na kilku hektarowym obszarze skupia bardzo dużo atrakcji. W okresie wakacyjnym każdego dnia całe rodziny mogą spędzić tu długie godziny.

O Farmie Iluzji usłyszałam w zeszłym roku, było tu wielu moich znajomych, nie tylko z blogosfery (którzy mogli cieszyć się pobytem w tym miejscu podczas zorganizowanego spotkania blogerów z całej Polski). Lubię spedzać z córką swój wolny czas w parkach rozrywki, dlatego tym chętniej chciałam zobaczyć to miejsce. Każdego roku staram się odwiedzić atakcyjne miejsca dla rodzin z dziećmi, dlatego też mam już kilka udanych wizyt w parkach rozrywki.

 

Charakterystyczny domek czyli Latająca Chata Tajemnic

 

Latająca Chata Tajemnic jest to niewątpliwie najbardziej charakterystyczny element Farmy Iluzji, ale też najciekawszy obiekt w całych parku rozrywki.

Wybierając się do miejsca, które obiecuje Nam dużo iluzji i złudzeń, przyznam szczerze, że ten punkt programu zrobił na mnie największe wrażenie. Dlaczego?

Niby zwykły domek, a w środku magia i doskonała iluzja. Wnętrze jak w normalnym polskim domu, jednak „całą robotę” robi właśnie to pochylenie. Gdy próbujesz dostać się na sam koniec domku (patrząc od wejścia) twoje zmysły szaleją. Iluzja doskonała, dzieci i dorośli maja świetną rozrywkę.

Iluzja na Farmie

Jako, że park rozrywki mianuje się tytułem Farma Iluzji spodziewałam się czegoś naprawdę WOW. Miałam okazję zobaczyć już kilka tematycznych parków jak wspomniane już wyżej Magiczne Ogrody w Trzciankach, Ogród Doświadczeń w Krakowie, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim  czy Park Świętego Mikołaja w Zatorze.  Wspomniane obiekty to ściśle tematyczne centra nauki bądź rozrywki. Dlatego też po Farmie Iluzji spodziewałam się wielu atrakcji, które będę miała okazję zobaczyć po raz pierwszy.

Iluzję na farmie znajdziemy w kilku miejscach. Na stronie internetowej FarmyIluzji możesz zobaczyć informację, że atrakcją zwiazaną z iluzją jest:

 • Latająca Chata Tajemnic

 • Tajemnica Opuszczonej KOPALNI

 • Tunel Zapomnienia

 • Zakręcony Domek

 • Muzeum Iluzji
 • Pokój Amesa

 • Labirynt Luster
 • Bajkowy Pałac Cieni
 • Mapping 3D
 • Niemożliwy trójkąt
 • Głowa na talerzu

 • Studnia nieskończoności.
 • Lewitujący kran

 • Lewitujące Piłeczki

 • Meble Olbrzyma

 • Ścieżka Złudzeń
 • Ogródek Olbrzyma

Wydaje się wiele atrakcji iluzjonistycznych, jednak w gąszczu tych wszystkich innych atrakcji one (moim zdaniem) giną.

 

Atrakcje okiem dziecka

 

 

Niezbędnik podróżnika po Farmie Iluzji:

 1. Woda do picia
 2. Strój kąpielowy
 3. Ubranie na zmianę

 

Opinie rodziców:

Mama 1 „Wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci. Jeszcze na miejscu poleciłam to miejsce koleżance”

Mama 2 ” Dla mnie Farma ma 3 atrakcje, które są w temacie. Caly obiekt, chaotyczny, brudny, nie wart wycieczki na tak długą podróż”

Mama 3 „Ja uważam, że było super, fajne miejsce dużo atrakcji bez kolejek. Każde miejsce jest innego typu więc nie ma co porównywać, super, w środku lasu i napewno w jakimś stopniu pobudziło wyobraźnię dzieciaków”

Czy Farma Iluzji to atrakcja dla każdego?

Moim zdaniem nie. Dlaczego? Dzięki współpracy z Farmą Iluzji miałam okazję zwiedzać to miejsce w towarzystwie kilku zaprzyjaźnionych mam i ich dzieci. Obserwując całe towarzystwo widziałam jak różne są opinie i spostrzeżenia dużych i tych małych kobiet 🙂

Dla mnie Farma Iluzji jest przeładowana atrakcjami. Na codzień mam okazję w swoim mieście (czyli Kielcach) korzystać z wielu zaprezentowanych na Farmie atrakcji. Dmuchańce, trampoliny, tyrolka czy park linowy to atrakcje ogólnodostępne w każdym mniejszej czy większej miejscowości. Kolejki takie jak wesołe kaczuszki czy nowopostała Kolejka Dragon wręcz mnie rozczarowały. Dzieci oczywiście szalały na Farmie na całego, dla nich jest to raj, jednak ze zbyt wieloma bodźcami i pokusami.

Spędziłam na Farmie Iluzji cały dzień (od otwarcia Farmy do jej zamknięcia) i muszę przyznać, że mam mieszane odczucia co do tego miejsca.

Korzystąjąc z atrakcji parkółw rozrywki oczekuję niezapomnianych wrażeń dla swojej córki, ale i dla siebie. Organizując wyjazd (często kilku godzinny w jedną stronę) mam ochotę, być pozytywnie zakoczona, ale też zaczarowana miejscem. Lubię ład i harmonię w parkach rozrywki, lubię gdy jest temat przewodni i gdy każda kolejna atrakcja pozwala mi się bawić wraz z dzieckiem.

Farma Iluzji dostarczyła mi mnóstwo atrakcji, jednak nie jest to miejsce do którego pojechałabym raz jeszcze. Nie mówię, że nigdy. Widać, że wciąż trwa rozbudowa Farmy Iluzji, więc może pojawi się w tym miejscu atrakcja, która zaangażuje i zatrzyma na dłuższą chwilę również mnie.

Zastanawiam się tylko, po co aż tyle atrakcji? Jaki sens ma włożyć do jednego miejsca kopalnie złota, karuzele, iluzje, dmuchańce, baseny, Grobowiec Faraona, Dziki Zachód, Smoki i inne króliki oraz wiele więcej punktów rozrywki. Czasem mniej znaczy więcej.

Wielkim plusem jest Punkt Medyczny praktycznie przy wejściu do Farmy. Wypadek może zdarzyć się każdemu, dlatego brawo za taką pomoc.

Warto dodać, że nowością w tym roku jest jedna z moich ulubionych atrakcji czyli Strefa Ochłody. W upalne dni musi tu być mnóstwo ludzi 🙂

Moja przygoda z Parkami Rozrywki dopiero się zaczyna, kolejne wycieczki w planach, może nawet w te wakacje.

Miałaś okazję odwiedzić już Farmę Iluzji? Podziel się swoimi wrażeniami, a może byłaś w jakim ciekawym miejscu i chcesz mi polecić?

W kategorii Dziecko znajdziesz inne atrakcje i pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem. Polecam

12 thoughts on “Czy Farma Iluzji to atrakcja dla każdego?”

  1. Do zwierzaków nawet nie podchodziliśmy, więc nie wiem jak wyglada ich stan . Nie pasuje mi ta „atrakcja” do tego miejsca. Jednak na Farmę Iluzji jechałam po iluzję, nie na farmę ze zwierzętami :_

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *