Ruszył system sprzedaży biletów na ,,Alicję w Krainie Czarów” w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka! Już możecie rezerwować bilety online, przez stronę internetową. Zapraszamy!

Alicja w Krainie Czarów, czyli #zaczarowanydziendziecka na Kadzielni

Często wracasz wspomnieniami do czasów dzieciństwa? Zazdrościsz dzieciom, że mogą beztrosko bawić się w parkach rozrywki? Zastanawiasz się jak by to było, gdybyś dziś była dzieckiem? Odpowiedź na te pytania jest prosta. Nie zastanawiaj się, znajdź w sobie tę odrobinę dziecka, które w Tobie tkwi i baw się życiem. Baw się niczym Alicja w Krainie Czarów, która w tym roku może również Ciebie – droga mamo i Ciebie – drogi tato przenieść do świata baśni.

Amfiteatr Kadzielnia krainą baśniowych postaci

Już 1 czerwca 2018 r. będziemy mogli przeżyć #zaczarowanydziendziecka z Kieleckim Teatrem Tańca, podczas spektaklu Alicja w Krainie Czarów w choreografii niesamowitych Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Przepiękne widowisko zostanie przeniesione na deski najpiękniejszego w Polsce amfiteatru Kadzielnia.

Najpiękniejszy amfiteatr w Polsce.

źródło: www.um.kielce.pl

Amfiteatr Kadzielnia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, a z pewnością w Kielcach. Usytuowany jest na terenie rezerwatu przyrody nieożywionej, wśród skał i jaskiń; pomieści aż 5,5 tys. widzów. Dawny kamieniołom dziś zamienia się w zaczarowany plan wydarzeń kulturalnych w Kielcach, do których przyjeżdżają najznakomitsi artyści, zespoły muzyczne oraz przede wszystkim rodziny z całej Polski. Odbywały się tu festiwale takie jak Sabat CzarownicHarcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej czy Świętokrzyska Gala Kabaretowa. W tym roku odbędą się tu również koncerty juwenaliowe, a przede wszystkim spektakl Kieleckiego Teatru Tańca czyli Alicja w Krainie Czarów.

 

Dlaczego warto zobaczyć spektakl Alicja w Krainie Czarów Kieleckiego Teatru Tańca?

6 marca 2018 r. wraz z Natalią, moją 6 letnia córką, przeniosłyśmy się do zaczarowanego świata Alicji. Każdy, kto czytał lekturę szkolną „Przygody Alicji w Krainie Czarów” wie, że ta angielska baśń nie jest prosta w odbiorze dla uczniów czy nawet dla nas – dorosłych. Inaczej jest w przypadku, gdy historia ciekawej świata dziewczynki przeniesiona jest na deski teatru. Za pomocą różnych stylów tańca tancerze opowiadają podróż Alicji przez zaczarowaną krainę. Co najważniejsze – ze sceny nie padło ani jedno słowo, a mimo to dzieci oglądające przedstawienie nie miały problemu ze zrozumieniem przedstawienia.

Alicja w Krainie Czarów to najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg.
Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji. (źródło: www.ktt.pl)

 

Liczne pytania, które padały z ust Natalii i jej ekspresyjne reakcje na przedstawienie, są dla mnie potwierdzeniem, że widowisko Kieleckiego Teatru Tańca jej się bardzo podobało. Dla mnie jako mamy, było niezmiernie miło patrzeć na radosne, a zarazem zatroskane losem Alicji dziecko.

fot. Bartosz Kruk

Nie zazdroszczę mojemu dziecku tej ciekawości, ponieważ sama mam ją w sobie. Nie patrzę na to, co powiedzą inni i nie przejmuje się metryczką. Dziecko jest w każdym z nas, tylko musimy je na nowo odkryć. Warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, by móc wrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa. Warto wrócić do świata magii i baśni, bo życie jest za krótkie byśmy się tylko starzeli.

 

Na szczęście możemy odkrywać w sobie dziecko za sprawą spektaklu Kieleckiego Teatru Tańca. Już dziś wiem, że 1 czerwca będę na Kadzielni, by przez chwilę wcielić się w rolę Alicji i znów przeżywać niesamowite przygody.

 

Piękna choreografia, cudowne stroje i niesamowici tancerze – tak można podsumować spektakl Alicja w Krainie Czarów. Muzyka z widowiska do tej pory gra mi w duszy. Przed oczami mam piękne motyle, stepujące gąsienice czy szalonego Kapelusznika. Nie sposób zapomnieć Ślimaka, który u Natalki wywołał skrajne emocje.

Alicja w krainie czarów Kielecki Teatr Tańca

fot. Bartosz Kruk

 

Herbatka u Kapelusznika 

Zobacz tylko jak o widowisku 1 czerwca 2018 r. mówią artyści, blogerzy, a przede wszystkim Pani dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Pańtak, podczas niezwykłej konferencji prasowej. Na scenie tym razem zasiedli dziennikarze i tancerze KTT, a wśród nich m.in. ja i Natalia i blogerka z Lublina Sylwia wraz z rodziną (blog mamawdomu.pl). Uwierzcie mi na słowo, siedzieć obok prawdziwej Alicji, Białego Królika i Kapelusznika to naprawdę niezwykle przeżycie.

fot. Bartosz Kruk

fot. Bartosz Kruk

01.06.2018r Alicja w Krainie Czarów

fot. Bartosz Kruk

fot. Bartosz Kruk

Patrycja i Natalia z Live4live.pl na konferencji prasowej

fot. Bartosz Kruk

fot. Bartosz Kruk

Już 1 czerwca 2018 r. na Kadzielni właśnie, królować będzie Alicja wraz ze swoimi kompanami. Tegoroczny Dzień Dziecka nie może odbyć się bez uczestnictwa w widowisku Kieleckiego Teatru Tańca.

Zamiast zabawek podaruj dziecku czas

To zadziwiające jak dzieci potrafią odnaleźć się w rzeczywistości tanecznego przedstawienia. Nie padło ani jedno słowo, a dzieci oglądały baśń wpatrzone w aktorów. Odgadywały kolejne postacie, odczytywały emocje i domyślały się, co jest akurat przedstawiane. Dzieci są bardzo inteligentne, warto więc pielęgnować tę mądrość i dać im szansę na obcowanie z kulturą i sztuką. Warto od najmłodszych lat edukować i pokazywać dobra kultury. Na szczęście my, kielczanie, nie możemy narzekać na doznania kulturalne. Mamy w mieście mnóstwo obiektów, których nie powstydziłyby się najznakomitsze stolice świata. Mamy teatry, mamy muzea, ale mamy przede wszystkim coś niepowtarzalnego – przepiękny amfiteatr Kadzielnia, na którym odbywają się niesamowite widowiska.

Nie zastanawiaj się, co kupić dziecku z okazji jego święta. Nie kupuj kolejnej zabawki, która będzie leżała zakurzona wraz z innymi. W tym roku podaruj dziecku swój czas i wybierz się całą rodziną na spektakl na Kadzielni.

Kolekcjonuj wspomnienia, a nie rzeczy!  Dziecko po latach będzie wspominać miło spędzany czas z rodzicami, a o zabawkach pewnie szybko zapomni.

W tym niezwykłym dla dzieci dniu przestrzeń amfiteatru Kadzielnia zaskoczy nas licznymi atrakcjami. Podczas realizowanego widowiska będziemy mogli podziwiać występy kataryniarzy, klownów czy szczudlarzy. Scena amfiteatru zamieni się w przepiękną baśniową krainę, a nam drogę oświetlać będą kolorowe motyle.

Alicja przygotowała dla najmłodszych mnóstwo gadżetów, więc nie ma potrzeby byś przed 1 czerwca biegał po sklepach, by zadowolić swoje dziecko. Uwierz mi na słowo, każda pociecha – gdy tylko zobaczy zaczarowaną poduszeczkę czy puzzle z bajkowymi postaciami, z którymi będzie miała okazję na żywo obcować w tym właśnie dniu, nie będzie potrzebować innych prezentów z okazji Dnia Dziecka.

Zapamiętaj ten Hashtag #zaczarowanydziendziecka 

Dzięki uprzejmości Kieleckiego Teatru Tańca wspieranego przez Urząd Miasta Kielce, będę mogła zaprosić kogoś z moich czytelników na niesamowite widowisko z okazji Dnia Dziecka już 1 czerwca 2018 r. Alicja w Krainie Czarów to tylko jedna z atrakcji w ramach Projektu Kielce Raj dla Dzieci, którego inaugurację zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. 

Jedno podwójne zaproszenie będzie nagroda w konkursie na blogu www.live4live.pl na przełomie marca i kwietnia. 

Alicja w Krainie Czarów

Obserwuj blog i kanały social media czyli FanPage oraz Instagram.

 

Ruszył system sprzedaży biletów na ,,Alicję w Krainie Czarów” w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka! Już możecie rezerwować bilety online, przez stronę internetową. Zapraszamy! 

Ceny biletów: 40, 50, 70 zł
bilet ulgowy do 14 roku życia 30 zł
dzieci do 3 roku życia bezpłatnie

chcesz kupić bilet KLIKNIJ

BILETY NA WYDARZENIE

 

Wydarzenie można śledzić na Facebooku pod klikając TU

 

 

 

 

11 thoughts on “Alicja w Krainie Czarów, czyli #zaczarowanydziendziecka na Kadzielni”

  1. Cena biletów jest całkiem w porządku, a sam spektakl wygląda bardzo ciekawie 🙂 Lubię Alicję w Krainie Czarów 🙂 Dawno nie byłam ani w teatrze, ani w operze, mam ochotę na trochę kulturalnej rozrywki 🙂 Pozdrawiam!

  2. Zdecydowanie bardzo podoba mi się to wydarzenie, a jeśli chodzi o dzieci widzę, że szczególnie pokazywanie dziecko świata, chodzenie na różne wydarzenia, do różnych miejsc, podróżowanie, zwiedzanie i wszystko co może wywoływać przez to emocje jest zdecydowanie ważniejsze, a dla dziecka z pewnością jak nie teraz to za jakiś czas cenniejsze. Cenny czas z rodzicem procentuje na przyszłość. A o przyszłość przecież nam chodzi wychowując małego człowieka.
    Nigdy na Kadzielni nie byłam, a bardzo zawsze chciałam. Może właśnie ten czas spędzić rodzinnie właśnie wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *