4 październikowe atrakcje w Kielcach, w których warto brać udział !

Do zimy jeszcze daleko dlatego korzystajmy z każdego promyczka słońca. Gdy pogoda nas rozpieszcza możemy jechać na wycieczkę po najbliższej okolicy, możemy zwiedzać swoje miasto, bądź wybrać się na eventy które organizowane są w okolicy twojego miejsca zamieszkania. Podróże czy to małe czy to duże, z pewnością będą zachwycać na dłużej.

Dziś kolejny przegląd wydarzeń w Kielcach, na które z chęcią się wybiorę i zachęcam do tego też Ciebie, drogi czytelniku.

1# „Weekend za pół ceny” 6-9.X.2017r.

Nie wiem czy wiesz o co chodzi w tej akcji. Nie myśl sobie że w tym dniu wszystko co będziesz mieć w zasięgu …. portfela, będzie za pół ceny :). W ten weekend możesz skorzystać z pobytu w pięknych miejscach, obejrzeć zabytki, zwiedzać. „Weekend za pół ceny” to akcja Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Turystyki. W dniach 6 – 8 października będzie można skorzystać ze zniżek w hotelach, pensjonatach, muzeach czy restauracjach.

Wykaz miejsc biorących udział w akcji znajdziesz tu:

atrakcje w Kielcach.png

W woj. świętokrzyskim wykaz miejsc jest niezbyt imponujący. A szkoda. Oferta bardzo podobna jak w zeszłym sezonie. Wiem ponieważ rok temu korzystałam ze zwiedzania Parku miniatur woj. świętokrzyskiego w Polanice.

weekend za pół ceny woj swietokrzyskie.png

Dla rodzin z dziećmi polecam przede wszystkim

Nie trzeba oczywiście ograniczać się do swojego województwa. Polska jest piękna w każdym zakątku. Może warto skorzystać by pojechać gdzieś dalej, skoro cena jest o połowę niższa. Zachęcam

 

2#  Co mój Facebook ma do uchodźców? Warsztaty o mediach i migracji – 7.X.2017r.

Jak piszą organizatorzy na facebookowym profilu wydarzenia, będzie to ciekawa wyprawa do świata mediów, które kształtują nasze poglądy na temat uchodźców.

Jak media kształtują nasze spojrzenie na ważne tematy ostatnich lat – tzw. kryzys migracyjny czy islam? Na jakich obszarach przebiega manipulacja w mediach i czy jest sposób, aby skutecznie docierać do sprawdzonych, rzetelnych informacji? Czy pozostajemy pod wpływem tak zwanych fake newsów? Jak się przed nimi ustrzec?

Na te i inne pytania wypracujemy odpowiedź podczas warsztatów “Co mój Facebook ma do uchodźców?” Zajęcia o mediach i migracji poprowadzą Anna i Karol Wilczyńscy, reporterzy i twórcy bloga Islamista (link)

Ja już się zapisałam, a Ty?

 

3# IV Rajd Geologiczny z „NieMapą” Kielce okiem geologa 8.X.2017r

Zdjęcie użytkownika Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji.

Idealne wydarzenie dla mnie absolwentki geografii. Na studiach geologia była jednym z moich ulubionych zajęć. Badanie skał i minerałów, chodzenie po górach w celu określenia rodzaju skał oraz badanie ich kierunków zalegania. Praktyki w Wetlinie, długie wędrówki po Połoninach…. ale to były świetne czasy.

Dlatego też z miłą chęcią wezmę udział i przypomnę sobie studenckie czasy.

Rajd przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi – obowiązuje ubiór terenowy.

Udział jest bezpłatny

Link do wydarzenia na Fb znajdziesz tu

Ja już zarezerwowałam miejsce dla siebie.

 

4# Alicja w Krainie Czarów – 13.X.2017r.

Z racji, że zapisałam córkę na zajęcia w KTT na balet&dance nie przejdę obojętnie obok takiego wydarzenia jakim jest

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Może Natalia kiedyś też wystąpi na dużej scenie 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania Inauguracja sezonu 2017/2018 Kielecki Teatr Tańca,

Alicja w Krainie Czarów to najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię.

 

LIVE4LIVE.pl poinformuje Cię o ciekawych wydarzeniach

 

O kolejnych wydarzeniach, w których będę brać udział i które z dnia na dzień mnie zainteresują poinformuje również na moim profilu na FB więc polecam „Dać lajka” a nic Ci nie umknie 🙂

live4livepl.png

 

Aktualizacja na dzień 14.10.2017r*

Z racji tego, że informacja o eventach czasem udostępniana jest po zrobieniu reserchu, dlatego  też będę dodawać aktualne wydarzenia warte uwagi w formie aktualizacji wpisu.

#1* Hubertus Sarmacki Oblęgorek 15.10.2017

w godz 13.00-19.00

„Stajnia Pod Inflancką Kobyłą” zaprasza serdecznie wszystkich do Oblęgorka, (ul Parkowa 5,obok Muzeum H. Sienkiewicza), na coroczne wydarzenie, jakim jest jedyny w swoim rodzaju „Hubertus Sarmacki” połączony z piknikiem rodzinnym.

Dla widzów wstęp wolny.

Więcej informacji po kliknięciu na zdjęcie

22218497_1968954786679225_5899394910735926818_o.jpg

2#* Europejski Dzień Kina Artystycznego w kinie Fenomen w Kielcach

15 października na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas. W Polsce – Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy FINA) oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ambasadorami Dnia są Ruben Östlund i Laurent Cantet, których premierowe filmy The Square i The Workshop święciły triumfy na tegorocznych festiwalach filmowych. Wydarzenia w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego odbędą się w 60 kinach niezależnych w całej Polsce.

Program Europejskiego Dnia Kina Artystycznego:
4 seanse przedpremierowe:
godz. 14.00
MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA
godz. 16.00
PO TAMTEJ STRONIE
godz. 18.00
BORG VS MCENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM
godz. 20.00
NA MLECZNEJ DRODZE

21558623_1704133462977116_7955030746360305441_n

* oczywiście polecam też wszelkie wydarzenia na Targach Kielce, dla każdego coś dobrego. Harmonogram Targów jest dość obszerny więc polecam stronę LINK

Pamiętaj, że jeżeli wiesz o ciekawym evencie który może mnie zainteresować pisz do mnie śmiało. Z miłą chęcią wybiorę się z Natalką tam gdzie jeszcze Nas nie było.

Komentarze z propozycjami mile widziane 🙂

2 thoughts on “4 październikowe atrakcje w Kielcach, w których warto brać udział !”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *